Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
36 °
Pre
33 °
Sht
30 °
E martë, 9 Gusht, 2022

TAG

serb

Vranë serbin dhe plagosën shokun e tij, arrestohen 5 persona në Spanjë, mes tyre një shqiptar

Policia spanjolle ka arrestuar pesë persona, mes tyre një shqiptar, lidhur me vrasjen e një 43-vjeçari serb dhe plagosjen e një tjetri. Sipas medieve lokale,...

Ekstremisti i djathtë serb, Sheshel thirret për të dëshmuar në Hagë

Lideri i partisë djathtiste në Serbi, Partisë Radikale Serbe, Vojsllav Sheshel, është thirrur që të dëshmojë para Mekanizmit Ndërkombëtar për Gjykatat Penale, që është...

Politikani serb hedh ngjyrë në muralin e Mlladiçit

Në Serbi ka vazhduar edhe të mërkurën (10 nëntor) shprehja e pakënaqësisë me vendosjen e një murali me imazhin e Ratko Mlladiçit, ish-komandant i...

Patriarku serb “qetëson gjakrat”: Besoj se serbët do të kenë një fqinjësi të mirë me shqiptarët e Kosovës

Patriarku serb Porfirije beson se në të ardhmen mund të krijohen kushte bashkëjetese dhe fqinjësie mes shqiptarëve dhe serbëve në Kosovë. Ai thotë se në...

U vranë dhe zhdukën gjatë luftës, nisin gërmimet në Serbi për personat e pagjetur

Nisin gërmimet në Serbi për personat e pagjetur. Mediat kosovare raportojnë se ekipe të caktuara nga Kosova janë duke punuar dhe...

Përfundon plani serb, hapen sot dyqanet në veri të Kosovës

Furrat dhe dyqanet në veri të Kosovës do të rihapen sot. Këtë vendim e ka marrë Shoqata e Biznesmenëve serbë të Kosovës pas një...

Nesër nis plani serb në veri të Kosovës: Si do ‘luftojnë’ për një bukë 40 persona

Ditën e nesërme në veri të Kosovës qytetarët serbë do ta improvizojnë një katastrofë humanitare, teksa 40 persona do të shtyhen për një bukë....

Dëshmoi kundër Millosheviçit, ndahet nga jeta gazetari i njohur serb

Pas një lufte të gjatë me një sëmundje të rëndë, ndahet nga jeta gazetari i njohur serb Dejan Anastasijeviç. BBC,...

Lajmet e fundit