Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
78 %
0.5kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
35 °
Sht
36 °
E martë, 28 Qershor, 2022

TAG

Senati amerikan

Zelensky pret delegacionin e Senatit amerikan në Kiev: Vlerësojmë ndihmën tuaj në këtë kohë lufte

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky mirëpriti ditën e sotme në Kiev një delegacion të Kongresit të Senatit amerikan, të kryesuar nga Mitch McConnell.  Zelensky tha në...

Një emigrant shqiptar në garë për senatin amerikan, kandidon përballë ish-kongresmenit të fuqishëm, kush është Aleksandër Mici?

Aleksandër Mici është një emigrant shqiptar i cili largua nga vendi pas periudhës së komunizmit. Tashmë ai është në garë për senatin amerikan duke...

Senati amerikan miraton projektligjin “gjigant” prej 1.2 trilion dollarësh

Senati amerikan votoi këtë të martë me 69 vota pro dhe 30 kundër projekligjin dypartiak mbi infrastrukturën me një vlerë prej 1.2 trilion dollarësh. Paketa...

Vrasja e Qaseem Soleimanit, senati amerikan i ndarë mbi sulmin ajror

Sulmi ajror amerikan që vrau Komandantin e Forcave Quds të Iranit, gjeneralin Qassem Soleimani, ka ndarë në vija partiake ligjvënësit amerikanë. ...

Emergjenca kombëtare, senati amerikan voton kundër, sfidon Trumpin

Senati amerikan ka votuar sot kundër vendimit të emergjencës së Trump për ndërtimin e murit me Meksikën, duke e bllokuar kështu këtë vendim. ...

Ndërtimi i murit me Meksikën, Senati amerikan ende i pavendosur

Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë Hogan Gidley, në një konferencë për media tha se për marrëveshjen e kufirit me Meksikën, kërkohet  më shumë kohë....

Senati amerikan marrëveshje për të rihapur qeverinë

Udhëheqësit e senatit arritën një marrëveshje për të rihapur qeverinë. Demokratët i kanë dhënë fund taktikave për të vonuar miratimin e një...

Facebook, Twitter dhe Google merren në pyetje nga Senati amerikan

Ligjvënësit amerikanë pa gjurmojnë thellë në aktivitetet e mediave më të mëdha sociale në botë dhe në kompanitë në Internet, për shkak të shqetësimeve...

Lajmet e fundit