Tirana
clear sky
-1.5 ° C
-1.5 °
-1.5 °
55 %
1kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
5 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

TAG

semundje

Getoar Selimi bën rrëfimin prekës: Kur lindi vajza mësova sëmundjen time

Reperi Getoar Selimi është një ndër reperët të cilët nuk preferon të japë intervista dhe ato që ka dhënë janë të pakta. Së fundmi ai...

”Ta tregoj unë kur të dalësh”, reagon për herë të parë KEJSI pas deklaratave të Stresit: Jam shumë mirë, mos flisni më për shëndetin...

Reperi Arkimed Lushaj ose i njohur ndryshe si “Stresi”, që kur është futur në “Big Brojther Vip Kosovë”, ka përmendur vazhdimishthistorinë e dashurisë me...

Zbuloi sëmundjen kur ishte 29 vjeçe, Amantia rrëfen si i ndryshoi jeta: Humba punën, duhet të kujdesesha për fëmijët e vegjël

Amantia ishte këtë të diel në rubrikën “Kam një mesazh për ty”, në “E Diela Shqiptare”, në Tv Klan, ku ka treguar historinë e...

Sëmundja e rëndë i mori jetën në moshën 80-vjeçare, Manastirliu kujton takimin e fundit me Isuf Kalon

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka reaguar për ndarjen nga jeta të një ndër figurave më të shquara të vendit tonë, mjeku Isuf Kalo. Përmes...

Shkencëtarët izraelitë krijojnë robotin që “nuhat” për të identifikuar sëmundjet

Universiteti i Tel Avivit zhvilloi një teknologji të re që bëri të mundur që një robot të nuhasë duke përdorur një sensor biologjik, sipas...

Luizi tregon për herë të parë sëmundjen që është diagnostikuar: Është e rrallë, do kurohem në Itali

Ndryshe nga si jemi parë ta shohim, energjik dhe plot humor Luizi së fundmi i është dorëzuar Kiarës dhe ka treguar se vuan nga...

Përkeqëson sëmundjet dhe rrit ndotjen, disa nga rreziqet e gatimit me gaz

A e dini se gatimi me gaz mund ta bëjë ajrin brenda shtëpisë tuaj deri pesë herë më të ndotur? Ky është rezultati i...

Papa Françesku: Kam nënshkruar një letër dorëheqjeje për 2023 në rast se kam probleme me shëndetin

Papa Françesku ka zbuluar në një intervistë se për 2023 ka nënshkruar një letër dorëheqje në rast se do të ketë probleme shëndetësore. Kreu i...

E trishtë, ndahet nga jeta gazetari i njohur i sportit Milaim Krasniqi

Gazetari dhe komentatori i njohur i gazetarisë sportive, Miliam Krasniqi, është ndarë nga jeta në moshën 53-vjeçare. Ai vuante nga kanceri dhe komplikimet e rënda...

Lufta me sëmundjen e rëndë/ Nuk pranonte të kurohej, gazetarja shqiptare rrëfen fjalët e bashkëshortit që e bindën

Gazetarja, Rezarta Reçi ka folur për luftën e saj me sëmundjen e rëndë nga e cila vuan. Ajo tha se lajmin e përjetuan më...

Lajmet e fundit