Tirana
scattered clouds
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
48 %
4.1kmh
40 %
Hën
29 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
37 °
Pre
40 °
E hënë, 15 Gusht, 2022

TAG

semundja

“Sëmundja po përhapet me shpejtësi”, OBSH shpall linë e majmunëve emergjencë globale

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka marrë një hap vendimtar, duke shpallur linë e majmunit emergjencë globale. Pas Covid-19, këtë herë është lija e majmunit...

Simptomat e lisë së majmunit dhe si të mbroheni nga sëmundja që rrezikon jetën

Shtatë raste të lisë së majmunëve janë konfirmuar në Mbretërinë e Bashkuar që nga 7 maji. Infeksioni është një virus vdekjeprurës që është më...

Gripi i shpendëve në tre qytete, Ministria: Kanë ngordhur mbi 350.000 pula, sëmundja nuk transmetohet nga ngrënia e produkteve

358.522 pula kanë ngordhur deri tani nga gripi i shpendëve, thotë Ministria e Bujqësisë. Zv/ministrja Ermira Gjeci në një deklaratë për mediat, është shprehur...

Kanceri i mori jetën, Louis Vuitton i shkruan emrin në qiell dhe i ngre statujë në tokë stilistit

"Mbi këtë Tokë, në botën e modës, mes nesh…Virgil ishte këtu!", kështu quhej sfilita që Louis Vuitton organizoi më 30 nëntor. Pas homazheve dhe dedikimeve...

Sëmundja i mori jetën, mesazhi i Hueyda El Saied që nuk e kishte kuptuar askush (Video)

Lajmi për ndarjen nga jeta të artistet Hueyda El Saied pas betejeës së saj me kancerin e gjirit trishtoi të madh dhe të vogël. Edhe...

VIDEO/ Njerëzit e kritikuan se preu kaçurrelat, por artistja ishte në betejë me sëmundjen e rëndë, ja çfarë thoshte ajo dikur

Ndarja nga jeta e artistes Hueyda El Saied në moshë të re, ishte lajmi i cili na trishtoi të gjithëve. Ajo prej kohësh ishte...

Mjekët: Ngrohja globale mund të sjellë epidemi të sëmundjes së veshkave

Disa mjekë kanë paralajmëruar se sëmundja kronike e veshkave, e lidhur me stresin e vapës, mund të bëhet epidemi e konsiderueshme shëndetësore për miliona...

Një sëmundje që shpesh nuk ka simptoma: Si mund të zbulohet dhe kush është në rrezik

Hepatiti C është një sëmundje infektive e mëlçisë, e shkaktuar nga virusi i hepatitit C (HCV). Hepatiti C transmetohet nëpërmjet gjakut dhe është mënyra...

Dyshimet për meningokoksemi, 33 vjeçarja humb jetën brenda 24 orëve (DETAJE)

Tre janë personat të cilat kanë ndërruar jetë deri tani në vend pasi kanë shfaqur shenja gripi dhe temperaturë. Situata është jo e zakonshme...

KUJTESA/ Gazetari ritregon shqetësimin e Berishës për shëndetin e Dritëro Agollit, biseda me Sadijen: I thuaj Saliut se prej vitesh e kemi mik shumë...

Ilir Kadia, gazetar, ish këshilltar i kryeministrit Berisha në periudhën e qeverisjes së PD, kujton një histori të shtatë viteve më parë, ku i...

Lajmet e fundit