Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
43 %
3.1kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

TAG

Selenice

Reshjet e dendura të shiut dëmtojnë urën e Kallaratit dhe Mesaplikut, izolohen 300 banorë në Selenicë

Moti i keq dhe reshjet e intensive të shiut gjatë natës kanë sjellë përkeqësim të situatës në jug  të vendit. Bëhet me dije se nga...

U dhunua nga biznesmeni, flet kryetari i bashkisë së Selenicës: Më qëlloi dhe kërcënoi, nuk pranoi të flisnim për shqetësimin

Kryetari i Bashkisë së Selenicës, Pëllumb Binaj ka folur në lidhje me ngjarjen e shënuar ditën e djeshme, ku u dhunua nga Pellat Bonaj. Binaj...

Agron Shehaj mposht Bashën në Selenicë, Kadilli dhe Harxhi marrin vetëm nga 1 votë. Në Delvinë fiton thellë kryedemokrati

Agron Shehaj ka marrë numrin më të madh të votave në Selenicë, në zgjedhjet për kryetarin e ri të Partisë Demokratike.Ai është votuar nga...

Forcat Speciale RENEA dhe FNSH “kthejnë përmbys” Selenicën, kontrollojnë dhjetëra shtëpi, dyshohet se fshihen vrasësit e Shkëlzen Velajt

Forcat Speciale RENEA dhe FNSH ndodhen prej dy ditësh në zonën e Vlorës dhe po ushtrojnë kontrolle të shumta me qëllim kapjen e autorëve...

Ndër bashkitë e para ku nisi numërimi, pezullohet procesi në Selenicë pas problemeve me një kuti

Procesi i numërimit të votave në Bashkinë e Selenicës është pezulluar pasi një kuti votimi ka dalë me probleme.Kjo bashki ishte ndër të parat...

Banorët e fshatrave të Selenicës në protestë: Të rinisin punimet për lotin 4, jemi bllokuar

Banorët e fshatrave të Selenicës kanë dalë në protestë për ndërprerjen  e punimeve të lotit të 4 për rrugën e Lumit të Vlorës, Peshkëpi-Selenicë-Levan-Tepelenë....

Shfaqet zjarr i madh në Selenicë, shkrumbohet një pjesë e pyllit dhe kullotave

Një zjarr u regjistrua sot në fshatin Kotë të Selenicës. Flakët po përhapen me shpejtësi duke djegur një pjesë të pyllit...

Aksioni për kapjen e vrasësit të Laver Tozajt, arrestohet një 27-vjeçar që qarkullonte me automatik në Selenicë

Gjatë operacionit të policisë dhe Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë për kapjen e autorit të vrasjes së Laver Tozajt, është arrestuar një person që...

Vrasja e 47-vjeçarit te dera e shtëpisë, shoqërohen 10 persona

Një ngjarje e rëndë tronditi mbrëmë Selenicën, ku u ekzekutua tek dera e shtëpisë, 47-vjeçari Nikola Ikonomi, i njohur me emrin Laver Tozaj. ...

U EKZEKUTUA me plumb në kokë, KUSH ËSHTË vlonjati i dënuar për trafikun e 1 TON kanabis (ZBARDHET VENDIMI I KRIMEVE TË RËNDA)

Laver Tozaj i ekzekutuar mbrëmjen e sotme pranë banesës së tij në Selenicë të Vlorës rezulton të jetë i dënuar më parë për trafikim...

Lajmet e fundit