Tirana
few clouds
-1.5 ° C
-1.5 °
-1.5 °
43 %
1kmh
20 %
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
9 °
E hënë, 24 Janar, 2022

TAG

Selanik

Aksidenti tragjik në Selanik, kush është 20-vjeçari shqiptar që humbi jetën (FOTO)

Orët e para të mëngjesit të së shtunës ishin fatale për 20-vjeçarin shqiptar, Stelio Merko, i cili humbi jetën në një aksident, në Selanik....

Shqiptari trondit Greqinë, përdhunon të ëmën

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Selanik të Greqisë ku protagonist është një shqiptar i moshës 29 vjeç. Mediat greke...

Bushati dhe Tahiri në Selanik për refugjatët, takohen me homologët e vendeve fqinje

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati dhe ai i Brendshëm Saimir Tahiri pritet të marrin pjesë në ministerialin që do të zhvillohet në datat 21...

Emigrantët në Idomeni, 70 femijë nëpër spitale, shkojnë deri në Selanik

Situata e emigrantëve në Idomeni të Greqisë po keqësohet. Rreth 14 mijë emigrantë ndodhen në kufirin Greqi-Maqedoni, por asnjëri nuk ka mundësinë të vazhdojë...

Gazetarët shqiptarë dhe grekë takohen në Selanik: Kontratat mbeten shqetësimi madhor

Një delegacion i Unionit të Gazetarëve Shqiptarë u takua sot me drejtuesit e Unionit të Gazetarëve me degë ne Selanik jo vetëm per të...

Trilogjia poetike “Eter dhe bij” paraqitet përpara shqiptarëve të Selanikut

Nesër më datë 12 shkurt, në Selanik të Greqisë do të paraqitet trilogjia poetike “Etër dhe bij” e librave : "Vij nga drita" me...

Lajmet e fundit