Tirana
few clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
3.1kmh
20 %
Pre
13 °
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
14 °
Mar
11 °
E premte, 31 Mars, 2023

TAG

sekretari amerikan

Ndërron jetë papritmas ish-sekretari amerikan i Mbrojtjes

Ish-sekretari amerikan i Mbrojtjes, Ash Carter ka ndërruar jetë në moshën 68-vjeçare. Lajmin e hidhur e ka bërë me dije familja, e cila njofton se...

Telefonatat me Kurtin dhe Vuçiç, reagon sekretari Blinken dhe thotë për çfarë diskutuan

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken reagon pas telefonatave që ka zhvilluar sot me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti dhe presidentin e Serbisë Aleksandër...

Sekretari Blinken: Ballkani Përëndimor i përket BE-së! Negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë të fillojnë pa vonesë

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka folur për integrimin e vendeve të Ballkanit Perëndimor në BE. Ai ka thënë se e ardhmja e...

Sekretari amerikan i transportit dhe burri i tij bëhen prindër me binjakë

Sekretari i Transportit Pete Buttigieg dhe burri i tij Chasten njoftuan lindjen e djalit dhe vajzës së tyre. "Chasten dhe unë jemi përtej falënderues për...

Ambasada “i bëri dalje” për vizitën e Sekretarit amerikan, Berisha publikon vet FOTO dhe fjalën e James Baker: Çfarë deklaroi zyrtari i SHBA nga...

Ambasada e SHBA kujtoi dje 30 vjetorin e vizitës së Sekretarit James Baker në Tiranë, i cili u bë zyrtari i parë që erdhi...

Lajmet e fundit