Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
32 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

sekretari amerikan i shtetit

Sekretari amerikan i Shtetit sulmon Kinën: U vonuan për përgjigjen ndaj koronavirusit

Sekretari amerikan i shtetit, Antony Blinken sulmoi Kinën të dielën për përgjigjen e saj të ngadaltë ndaj kërcënimit të koronavirusit më shumë se një...

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo vizitë të papritur në Irak

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo ka zhvilluar një vizitë të pa paralajmëruar në Irak, raportojnë burime qeveritare irakene. Pompeo kishte...

Në Shqipëri u arrestuan dy të dyshuar për terrorizëm. Sulme kundër muxhahedinëve?

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo konfirmon arrestimin e dy shtetasve iranianë në vendin tonë, të dyshuar për hartimin e një plani terrorist kundër...

 Gjiknuri takon Sekretarin amerikan të Shtetit Michael Pompeo, çfarë u diskutua

Në kuadër të vizitës që po kryen në Washington të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri vazhdoi takimet...

Tjetër ‘shuplakë’ për opozitën nga SHBA: Mos bllokoni zgjedhjet, në 18 qershor të merrni pjesë

Një tjetër thirrje për opozitën shqiptare që të mos bojkotojë zgjedhjet e 18 qershorit, vjen nga një zyrtar i lartë amerikan. ...

Ministri Bushati takohet me Sekretarin amerikan të Shtetit, Rex Tillerson

I ndodhur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës prej dy ditësh, ministri i Jashtëm Ditmir Bushati është takuar sot me Sekretarin amerikan të Shtetit,...

Lajmet e fundit