Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
59 %
0.5kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
9 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

TAG

seance

Dështon përballja mes Luftar Reçit dhe Emiljano Shullazit për vrasjet e 2005, shtyhet sërish seanca

Edhe një herë tjetër ka dështuar përballja e Luftar Reçit, një nga bashkëpunëtorët e penduar të Prokurorisë së Posaçme SPAK, me të pandehurit Indrit...

Dështon për herë të dytë seanca për inceneratorin e Elbasanit, zbulohet arsyeja

Ka dështuar për herë të dytë në Gjykatën e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, seanca paraprake me të pandehurit për inceneratorin e...

Mbyllet seanca në Kuvend, Berisha mban fjalën “Live” nga Facebook-u: Ia mbathën të turpëruar, si hije

Një seancë e tensionuar ka qenë sot, çka ka bërë që kryetarja e Kuvendit të vijonte me proceduarat e votimit dhe pse deputetët e...

Kuvendi në KAOS, PD e “Foltores” në këmbë, Nikolla i injoron dhe miraton disa akte normative

Nën një kaos të vërtetë po zhvillohet seanca e sotme, ku Sali Berisha ka bllokuar foltoren, ndërsa deputetët e tjerë të opozitës janë në...

Nis seanca e posaçme në Kuvend në kujtim të viktimave të Holokaustit

Kuvendi i Shqipërisë ka nisur sot punimet, duke filluar seancën me nderimin e viktimave të Holokaustit.  Kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla mbajti një fjalim,...

Kuvendi mban dy seanca sot, përkujtimi i viktimve të Holokaustit dhe në interpelancë dy ministe (Rendi Ditës)

Ditën e sotme do të mblidhet dy herë Kuvendi i Shqipërisë. Bëhet me dije se një seancë do të nisë në orën 10.00, ndërsa...

Çështja “Babale”, shyhet për herë të 7-të seanca për Ervin Salianjin (Arsyeja)

Është shtyrë për herë të shtatë seanca gjyqësore deputetin e Partisë Demokrtaike, Ervin Salianji për çështjen “Babale”. Bëhet me dije se seanva është shtytë për...

21 pika diskutimi, sot dhe nesër seancë maratonë në Kuvend

Sot do të zhvillohet seanca e radhës dhe fundit plenare për këtë sesion parlamentar. Do zhvillohet një seancë maratonë që do të nis paditën e...

U masakroi nënën me thikën e kuzhinës, Petrit Mamaj i penduar: U kërkoj falje fëmijëve të mi

Prokuroria e Fierit ka mbyllur hetimet për 56 vjeçarin, Petrit Mamaj, i cili në muajin shkurt të këtij viti vrau me thikën e kuzhinës...

Nesër seanca plenare, Konfindustria kërkesë Kuvendit: Mos miratoni marrëvshjen e Portit të Durrësit pa u njohur leverdisshmërinë ekonomike 

Konfindustria i ka bërë një kërkesë Kuvendit që mos miratojë marrëveshjen e Portit të Durrësit pa u njohur dhe vlerësuar paraprakisht leverdisshmërinë ekonomike të...

Lajmet e fundit