Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
48 %
1kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
27 °
E martë, 17 Maj, 2022

TAG

seance plenare

Dy ditë para seancës plenare, Ruçi i jep porositë deputetëve: Të mos diskutohet asgjë…

Gjatë mbledhjes së grupit të PS, kryeparlamentari Gramoz Ruçi i ka dhënë porosi deputetëve lidhur me seancën e rradhës që pritet të mbahet këtë...

Fillon seanca plenare, Alibeaj kërkon pushim për mbledhje grupi, Balla: Thoni troç që Luli…

Sapo ka filluar seanca plenare e ditës së sotme, deputeti demokrat Enkelejd Alibeja ka kërkuar gjysmë ore pushim pasi grupi parlamentar i PD, duhet...

U përjashtua nga seanca pasi qëlloi Ramën, deputeti demokrat nuk pranon të lerë sallën

Pas urdhërit të të kryeparlamentarit Gramoz Ruçi për përjashtimin nga seanca të deputeti demokrat Endri Hasa, ky i fundit nuk ka pranuar të largohet....

Mazhoranca në Kuvend, opozita në Elbasan, ja pikat që do të diskutohen në seancën plenare

Sot në orën 10:00 zhvillohet seanca e dytë plenare për këtë sesion të ri parlamentar. Në sallën e parlamentit do të...

Pas Shkodrës opozita drejt Elbasanit, bojkoton sërish seancën plenare

Ditën e enjte pritet të zhvillohet seanca e dytë plenare për sesionin e ri parlamentar. Ndërkohë opozita do të bojkotojë sërish...

Debati për Teatrin, Dashamir Shehi: E bënë italianët e t’u themi faleminderit, arsyetimi juaj idiot

Vazhdon debati për çështjen e teatrit në seancën plenare të ditës së sotme në Kuvend. Sakaq, kreu i LZHK-së Dashamir Shehi...

Xhafaj paralajmëron hapur Bashën në Parlament: Ki durim Lulzim!

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj i është përgjigjur akuzave të kreut të opozitës Lulzim Basha se Xhafaj dhe vëllai i tij janë të implikuar...

Lajmet e fundit