Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
75 %
2.6kmh
0 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

TAG

seance plenare

Deputetët e PD-së dhe të mazhorancës bëhen bashkë, votojnë PRO miratimit të 3 projektligjeve në Kuvend

Në seancën e sotme plenare janë miratuar 3 projektligje, si ai parandalimit të pastrimit të parave, marrëveshja për furnzimin me vaksinën Pfizer dhe rregulloren...

Diskutimet për buxhetin, Idrizi: Shqipërisë i duhet një model i ri zhvillimi bazuar mbi prodhimin

Kryetari i PDIU-së Shpëtim Idrizi thotë se Shqipëria ka nevojë për një model të ri zhvillimi ekonomik, dhe jo thjesht ndarje të buxhetit në...

Basha flet për vettingun e politikanëve: Kundërshtarët e propozimit të PD janë ata që rrezikojnë qëndrimin në sallë, nuk do të na pengojnë

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha në seancën e sotme plenare ka folur për rëndësinë e çështjes së vettingut të politkkanëve. Ai tha se...

Refuzimi i Komisionit për “Becchettin”, Grida Duma publikon videot e Ramës në Kuvend: Në Bruksel po sekuestrohen pronat e Shqipërisë

Ditën e sotme Partia Socialiste refuzoi ngritjen e Komisionit Hetimor të kërkuar nga Partia Demokratike për çështjen "Becchetti", por ky refuzim solli edhe akuza...

ZHVILLIME TË MËDHA/ SKENARI 1: Të enjten shkarkohet Meta! Ja kush e ze vendin e tij dhe lëvizja e FORTË që do bëjë Presidenti

Presidenti Ilir Meta shfuqëzoi dekretin e 30 qershorit, si datën e vendosur nga vetë ai, për zhvillimin e zgjedhjeve, duke futur vendin në një...

Mazhoranca në seancë plenare, opozita proteston sot jashtë Parlamentit

Ashtu siç është bërë me dije mazhoranca ka mbledhur sot Parlamentin në seancë plenare. Ndërkohë, nga ana tjetër opozita zhvillon protestën e radhës. ...

Sot seancë plenare, betohen deputetët e rinj të opozitës, ç’pritet të diskutohet

Ashtu sikurse është paralajmëruar Kuvendi mblidhet sot në seancë plenare. Në faqen zyrtare është publikuar edhe rendi i ditës. Mes...

Dy ditë para seancës plenare, Ruçi i jep porositë deputetëve: Të mos diskutohet asgjë…

Gjatë mbledhjes së grupit të PS, kryeparlamentari Gramoz Ruçi i ka dhënë porosi deputetëve lidhur me seancën e rradhës që pritet të mbahet këtë...

Fillon seanca plenare, Alibeaj kërkon pushim për mbledhje grupi, Balla: Thoni troç që Luli…

Sapo ka filluar seanca plenare e ditës së sotme, deputeti demokrat Enkelejd Alibeja ka kërkuar gjysmë ore pushim pasi grupi parlamentar i PD, duhet...

Lajmet e fundit