Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
51 %
2.6kmh
0 %
Mër
16 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
30 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021

TAG

seanca plenare

Këshilli i Kryetarëve, Balla: Në seancë fokus programi i qeverisë, Rama dhe ministrat do i përgjigjen çdo pyetje

Kryetar i Grupit Parlamentar Socialist, Tualant Ballan në një deklaratë ka folur për seancën plenare që do të mbahet nesër. Balla është shprehur se seanca...

Mbyllet seanca plenare, Balla flet pas sherrit me Bashën: Ndjej keqardhje, opozita s’mund të gjejë arsye të paqëna për të braktisur Kuvendin

Sapo ka përfunduar seanca plenare e sotme ku u miratuan kryetarët e Komisioneve Parlamentare. Pas përfundimit të seancës kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant...

Ambasadorët BOJKOTOJNË Kuvendin e ri, asnjë diplomat i huaj nuk është i pranishëm në seancën e parë plenare

Ditën e sotme ka nisur punimet Kuvendi i ri i Shqipërisë, ku vetëm disa minuta më parë janë betuar 140 deputetët e rinj të...

SEANCA E PARË PLENARE/ Berisha për herë të parë i “ndarë” nga PD, Kryemadhi dhe LSI pa Grup Parlamentar, ja çfarë pritet të ndodhë...

Në orën 10:00 të ditës së sotme pritet të nisë seanca e parë plenare në Kuvendin e Shqipërisë me deputetët e dalë nga zgjedhjet...

Kujtim Gjuzi mesazh METËS: Ke 90 minuta kohë të japësh dorëheqjen

Deputeti Kujtim Gjuzi nga Kuvendi, ku po mbahet seanca për shkarkimin e Presidentit, i ka përcjellë një mesazh Ilir Metës. Gjuzi u shpreh disa herë...

Kamera e ndezur “i bën gjëmën” politikanit kanadez, shfaqet duke urinuar në seancën plenare online

Një politikan kanadez ka kërkuar falje publike, pasi u shfaq duke urinuar gjatë një seance online në Parlament. “Unë urinova pa e kuptuar që isha...

Ruçi u del në ‘krah’ deputetëve të opozitës: Keni të drejtë, të shqyrtohen propozimet tuaja

Seanca plenare ka nisur me ankesa nga ana e opozitës parlamentare të cilët kanë kërkuar që të shqyrtohen kërkesat e tyre, dhe të mos...

Nis seanca plenare, ja rendi i ditës për sot (5 dekretet e presidentit dhe interpelanca me Ballukun)

Sapo ka nisur senaca e rradhës plenare, ku do shqyrtohen 5 dekretet e presidentit për shtetësinë, për pronat e paluajtshme, për zhvillimin rural, dekreti...

‘Më vjen keq se je burrë i mençur’, Korab Lita bllokon foltoren e Kuvendit, Ruçi e përjashton nga seanca

Seacna plenare e ditës së sotme në Kuvend është zhvilluar me debate të forta. Deputeti Korab Lita pas replikave të forta...

Ngritja e ‘Kushtetueses’, Hajdari: Duhet të ruajmë qetësinë, të gjejmë me patjetër gjuhën e përbashkët

Po mbahet tani në Kuvend, seanca plenare për miratimin e kandidatit të dytë të Gjykatës Kushtetuese, pasi presidenti Ilir Meta nuk pranoi ta emërojë...

Lajmet e fundit