Tirana
scattered clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
32 %
6.2kmh
40 %
Mar
10 °
Mër
9 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
10 °
E martë, 31 Janar, 2023

TAG

sazan

A ka Shqipëria helikopterë për emergjencat civile? Përgjigjet ministri Peleshi: 3 nga 4 të tillë janë për mirëmbajtje, s’janë të posaçëm për hedhje uji nga...

Gazetarja  Klodiana Lala ka  debatuar  mbrëmjen e sotme me ministrin e Mbrotjes, Niko Peleshi, lidhur me situatën e zjarrit në ishullin e Sazanit dhe...

Zjarret në vend, Kryemadhi replikon me Ramën: Asnjë nga katër helikopterët “Cougar” nuk fluturon, janë në servis

Asnjë nga katër helikopterët “Cougar” të Forcave të Armatosura nuk është në gjendje pune, çka e ka bërë thuajse të pamundur ndërhyrjen me ujë...

Akuzat se nuk ka helikopterë për zjarret, reagon Edi Rama: Janë të njëjtët shqipo, bëjnë vetëm llafe

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas akuzave të bëra nga politika, se Ushtria shqiptare nuk ka helikopterë për të shuar zjarret në Ishullin e...

Vihet nën kontroll zjarri në jug të Sazanit

Një vatër zjarri është evidentuar rreth orës 20:00 të mbrëmjes së sotme në jug të Sazanit. Për shuarjen e flakëve shkuan menjëherë në vendngjarje...

Pajisja misterioze e gjetur në Sazan, Karamuço: Dyshohet se ka lidhje me sindromën e Havanës

Eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço ka deklaruar se në ishullin e Sazanit janë gjetur disa pajisje, të cilat dyshohet se mund të kenë lidhje...

Zjarri në ishullin e Sazanit, angazhohen forca detare për të shuar flakët (DETAJE)

Dyshohet se zjarri mund të jetë ndezur qëllimisht.

Gjendet e përmbysur një gomone afër Sazanit, shpëtohen 3 trafikantë droge

Gjendet e mbytur një gomone e përmbysur 10 milje larg Sazant. Mëngjesin e sotëm janë shpëtuar tre persona dy shqiptarë dhe një...

Nxirren nga ishulli i Sazanit 50 turistët e bllokuar

Janë bllokuar sot disa turistë shqiptarë dhe të huaj në ishullin e Sazanit. Shkak i izolimit të tyre raportohet se...

Ishulli i Sazanit, si do aksesohet nga turistët për periudhën maj-tetor 2017

Ministria e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes ka nxjerrë një udhëzim për operatorët turistikë, subjektet e transportit detar të udhëtarëve dhe individët lidhur...

Lajmet e fundit