Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
16 °
Sht
14 °
Die
16 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

TAG

Sarande

Mbi 9,800 rrënjë kanabis sativa shkatërrohen në Sarandë

Policia e Sarandës ka identifikuar dhe asgjësuar plot 9,841 rrënjë të bimës narkotike kanabis sativa në dy fshatra të ndryshme. 5,841 rrënjë...

Digjet plotësisht nga flakët një banesë, shpërthen gazi i frigoriferit

Një banesë është përfshirë nga flakët në Sarandë si pasojë e shpërthimit të gazit të frigoriferit. Banesa është djegur plotësisht ndërsa bëhet me dije...

Vrasja në Sarandë, ekstradohet nga Italia 47-vjeçari Gani Hysa

Interpol Tirana ka ekstraduar sot nga Italia shtetasin Gani Hysa të akuzuar për vrasje me paramendim dhe në bashkëpunim të Edmond Theodhorit, më datë...

Policia në ndjekje të disa personave, rrethohet një lagje në Sarandë

Policia e Sarandës është vënë në ndjekje të disa personave, të cilët po udhëtonin me një automjet por që nuk i janë përgjigjur thirrjes...

Tenton të vjedhë lokalin e një pronareje në Sarandë, arrestohet

Policia ka arrestuar në flagrancë një person pasi ka tentuar të vjedhë një lokal. Dhimitraq Plaku, 43 vjeç, banues në Fier është arrestuar pasi ka...

Arrestohet punonjësi i policisë, lejonte vjedhjen e makinave të bllokuara

Një punonjës i policisë në Sarandë është arrestuar nga Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA), pasi ka lejuar vjedhje nga automjetet e...

Punimet për rrjetin e ujësjellësit, nxjerrin në dritë rrënojat e Sarandës antike

Gjatë punimeve për rrjetin e ri të brendshëm të ujësjellësit në qytetin bregdetar të Sarandës, janë zbuluar materiale arkeologjike të qytetit antikt Onezmit (shekIV-VI...

Sherr masiv në Sarandë, disa persona të plagosur

Një sherr masiv ka ndodhur mbrëmjen e sotme në qytetin e Sarandës. ‘Sarandaweb’ shkruan se ngjarja ka ndodhur në shëtitoren e qytetit dhe të...

Lajmet e fundit