Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
16 °
Sht
14 °
Die
16 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

TAG

Sarande

Ndahet nga jeta Lekë Mosi, aktori shkodran i Estradës Profesioniste të Sarandës

Është ndarë nga jeta në moshën 98-vjeçare aktori Lekë Mosi, pjesë e trupës së Estradës Profesioniste të Sarandës. Mosi ishte një aktor i talentuar por...

Arrest shtëpiak për dy policët në Sarandë, akuzohen për vjedhje (EMRAT)

Dy punonjës policie në pikën kufitare Sarandë janë lënë në masën e sigurisë “arrest shtëpiak”, pasi akuzohen për shpërdorim detyre. Bëhet me dije se...

KLP i jep mandat drejtuesi tre vjeçar Kledian Llahos, emërohen 13 prokurorë për Apelin në Tiranë

Këshilli i Lartë i Prokurorisë, ka miratuar sot kandidaturën e prokurorit të Sarandës, Kledian Llaho, si drejtues të kësaj prokurorie me mandat 3 vjeçar....

I vodhi paratë një pakistanezi, arrestohet Polici në Sarandë, procedohet një tjetër (EMRAT)

Një punonjës policie në pikën kufitare të Qafë Botës të është arrestuar sot, pasi akuzohet për shpërdorim detyre. Bëhet me dije  se shtetasi, Marjus...

Morën peng dhe dhunuan 39 vjeçarin, lihen në burg katër autorët nga Saranda (EMRAT)

Gjykata e Sarandës ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për katër të arrestuarit e operacionit “Pengmarrja”, dy vëllezërit Pjetër dhe Astrit Ndoj...

VIDEO/ Si në filma, kushërinjtë rrëmbejnë dhe plagosin një person në Sarandë, arrestohen 4 prej tyre (EMRAT)

Policia e Sarandës ka vënë në pranga katër shtetas pasi dyshohet se në bashkëpunim me njëri-tjetrin, rrëmbyen dhe plagosën një person. Sipas njoftimit të Policisë...

Hyri me dhunë në një banesë për të grabitur, i riu në Sarandë përplaset fizikisht me pronarin, ndërhyn policia

Një 25-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Sarandës, pasi është kapur në flagrancë në tentativë për të grabitur një banëse. Bëhet me dije...

Përjashtimi i 4 deputetëve nga grupi i PD, Alibeaj: Pas ikjes së Bashës, unë jam kryetari! Jam përfaqësuesi i të gjithë demokratëve

Kryetari i Grupit Parlametar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, ka komentuar vendimin e tij për përjashtimin nga grupi i 4 deputetëve të PD-së, Tritan...

Vetëplagoset me armë 59-vjeçari në Sarandë, dërgohet me urgjencë në spital

Një 59-vjeçar ka mbërritur i plagosur ditën e sotme në Spitalin e Sarandës. Bëhet me dije se i plagosur është  paraqitur shtetasi M. H., 59...

“Pllakat e Sarandës” jo më Monument Natyre, qytetarët kërkojnë të rikthehen në listë

“Pllakat e Sarandës” që janë dhe pjesë e simbolit të qytetit bregdetar janë hequr nga lista e Monumente të Natyrës. Lajmin e ka konfirmuar edhe...

Lajmet e fundit