Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
16 °
Sht
14 °
Die
16 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

TAG

Sarande

14-vjeçari u fut me pistoletë në shkollën 9-vjeçare në Sarandë, prindërit prej dy ditësh në protestë: Duam siguri

Prej dy ditësh prindër dhe nxënës të shkollës “Adem Sheme” në Sarandë janë ngritur në protestë. Shkak i protestës është bërë një fëmijë 14-vjeçari, i...

41 vjeçari tenton të futet me dhunë në Komisariatin e Sarandës! Procedohen dhe 10 qytetarë që nuk ju bindën urdhrit të Policisë

Një 41 vjeçar nga Saranda është arrestuar në kushtet e flagrancës nga Policia, pasi ka tentuar të hyjë me forcë në ambientet e Komisariatit....

Hodhi në erë hotelin “Bizanti”, lihet në burg Sotir Çabiri, 36 vjeçari mohon akuzat: U ktheva për të marrë diçka timen

Gjykata e Sarandës ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg” për 36-vjeçarin Sotir Çabiri, i cili dyshohet si autori i shpërthimit me eksploziv...

Gjykata ia dha “Bizantin” bashkëpronarit të babait, ky është djali i Spiro Çabirit që mori “hak” dhe rrafshoi hotelin me tritol

Personi që shihni në foto është Sotir Çabiri, 36-vjeçari i cili u arrestua si autori kryesor i dyshuar për shpërthimin e hotelit “Bizanti” një...

Hodhi në erë hotelin e babait, arrestohet djali i bashkëpronarit të “BIZANTIT” në Sarandë

Ka rënë në prangat e policisë së Sarandës Sotir Çabiri, pasi dyshohet si personi i cili ditën e djeshme hodhi në erë hotelin “Bizanti”në...

“BIZANTI” u hodh në erë në shëtitoren e Sarandës, reagon Bashkia: Po punojmë për normalizimin e situatës, inkurajojmë policinë për kapjen e autorëve

Bashkia e Sarandës ka reaguar lidhur me ngjarjen e ditës së sotme ku hoteli “Bizanti” i cili ndodhej në shëtitoren e qytetit bregdetar u...

Hidhet në erë hotel “Bizanti” në Sarandë, shoqërohen në polici familjet e bashkëpronarëve

Disa persona janë shoqëruar në polici, pas ngjarjes së shënuar në Sarandë, ku një hotel u hodh në erë me tritol. Bëhet me dije se...

Shpërtimi me tritol në Sarandë, policia jep detaje: U shemb hotel 2-katësh, dy bashkëpronarët në gjyq për pronësinë

Policia ka dhënë njoftim zyrtar në lidhje me ngjarjen e shënuar në Sarandë, ku një lokal u hodh në erë me një shpërthim me...

Shpërthim me tritol në Sarandë, shembet hoteli dhe dëmtohen disa biznese të tjera

Qyteti bregdetar i Sarandës është zgjuar nga një shpërtim i fuqishëm me tritol. Bëhet me dije se ngjarja ka ndodhur në orën 05:54 në bulevardin...

Digjen dy makina në mes të ditës në Sarandë (Shkaku)

Dy makina janë përfshirë nga flakët ditën e sotme në Sarandë, si pasojë e një shëkëndije elektrike në një nga mjetet. Bëhet me dije se...

Lajmet e fundit