Tirana
scattered clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
87 %
0kmh
40 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
9 °
E martë, 31 Janar, 2023

TAG

Sarande

KLP i jep mandat drejtuesi tre vjeçar Kledian Llahos, emërohen 13 prokurorë për Apelin në Tiranë

Këshilli i Lartë i Prokurorisë, ka miratuar sot kandidaturën e prokurorit të Sarandës, Kledian Llaho, si drejtues të kësaj prokurorie me mandat 3 vjeçar....

I vodhi paratë një pakistanezi, arrestohet Polici në Sarandë, procedohet një tjetër (EMRAT)

Një punonjës policie në pikën kufitare të Qafë Botës të është arrestuar sot, pasi akuzohet për shpërdorim detyre. Bëhet me dije  se shtetasi, Marjus...

Morën peng dhe dhunuan 39 vjeçarin, lihen në burg katër autorët nga Saranda (EMRAT)

Gjykata e Sarandës ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për katër të arrestuarit e operacionit “Pengmarrja”, dy vëllezërit Pjetër dhe Astrit Ndoj...

VIDEO/ Si në filma, kushërinjtë rrëmbejnë dhe plagosin një person në Sarandë, arrestohen 4 prej tyre (EMRAT)

Policia e Sarandës ka vënë në pranga katër shtetas pasi dyshohet se në bashkëpunim me njëri-tjetrin, rrëmbyen dhe plagosën një person. Sipas njoftimit të Policisë...

Hyri me dhunë në një banesë për të grabitur, i riu në Sarandë përplaset fizikisht me pronarin, ndërhyn policia

Një 25-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Sarandës, pasi është kapur në flagrancë në tentativë për të grabitur një banëse. Bëhet me dije...

Përjashtimi i 4 deputetëve nga grupi i PD, Alibeaj: Pas ikjes së Bashës, unë jam kryetari! Jam përfaqësuesi i të gjithë demokratëve

Kryetari i Grupit Parlametar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, ka komentuar vendimin e tij për përjashtimin nga grupi i 4 deputetëve të PD-së, Tritan...

Vetëplagoset me armë 59-vjeçari në Sarandë, dërgohet me urgjencë në spital

Një 59-vjeçar ka mbërritur i plagosur ditën e sotme në Spitalin e Sarandës. Bëhet me dije se i plagosur është  paraqitur shtetasi M. H., 59...

“Pllakat e Sarandës” jo më Monument Natyre, qytetarët kërkojnë të rikthehen në listë

“Pllakat e Sarandës” që janë dhe pjesë e simbolit të qytetit bregdetar janë hequr nga lista e Monumente të Natyrës. Lajmin e ka konfirmuar edhe...

Ngacmoi seksualisht një grua, arrestohet 41-vjeçari në Sarandë

Një 41-vjeçar ka rënë në prangat e Policisë në Sarandë. Sipas njoftimit të uniformave blu mësohet se shtetasi E.K është arrestuar pasi një grua e...

Dua Lipa po ndërton një vilë multi-milionëshe në Sarandë

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa është duke ndërtuar një shtëpi miliona dollarëshe në qytetin turistik të Sarandës. Sipas gazetës amerikane “Page Six”, vila...

Lajmet e fundit