Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
32 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

saranda

Kadastra e Sarandës i besohet Andri Dhimës, ish-drejtoresha emërohet në Drejtorinë e Përgjithshme të ASHK

Kadastra e Sarandës do të ketë Andri Dhimën si drejtuesin e ri, pas largimit të ish-drejtoreshës Kozeta Statha.Kjo e fundit është emëruar në Drejtorinë...

Rama “largohet” nga problemet e politikës, poston foto nga Saranda, ja si duket qyteti në muzgun e mbrëmjes

Kryeministri Edi Rama ka publikuar këtë mbrëmje disa foto nga qyteti i Sarandës, duke e larguar vëmendjen për pak nga politika. Fotot janë shkrepur gjatë...

Fluturon SARANDA pas tre javësh rikuperimi, drejtori i qendrës së rehabilitimit të shpendëve jep lajmin e mirë

Pacienti i parë i Qendrës së Rikuperimit të Shpendëve, vendosur në bashkinë e Divjakës në lagunën e Karavastasë, fluturoi e lirë pas 3 javësh...

Kryebashkiaku i Sarandës: Kemi në plan ta bëjmë qytetin të bardhë me dritare blu

Kryebashkiaku i Sarandës, Adrian Gurma thotë se ka një plan për të unifikuar ngjyrën e qytetit bregdetar, duke e bërë të bardhë me blu....

Për vjedhje dhe drejtim të makinës në gjendje të dehur, burgosen dy të rinj në Vlorë dhe Sarandë

Policia ka arrestuar 2 të rinj në Vlorë dhe Sarandë njëri për vjedhje ndërsa tjetri për drejtim të makinës në gjendje të dehur. ...

Në 75-vjetorin e çlirimit të Sarandës nga gjermanët, qytetin e ‘pushtojnë’ turistët…gjermanë

Sot është “9 Tetori”, dita e çlirimit të Sarandës nga forcat gjermane pas një beteje ku u përfshinë trupat britanike deri te asiriane dhe...

Skandaloze/ Saranda e mbushur me turistë por edhe me plehra, shikoni gjendjen e mjerueshme sot (VIDEO)

Ndërkohë që ndodhemi në kulmin e sezonit turistik, gatishmëria e pushtetit vendor për të siguruar pastërtinë në qytetet bregdetare duhet të ishte në maksimum,...

E liroi Gjykata, AKU asgjëson 7.6 ton ushqime të skaduara nga Saranda

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit, ka bërë me dije se ka asgjësuar pas ribllokimit në Sarandë, sasinë e produkteve me origjinë shtazore të kapura në...

Gazetari i njohur thirrje sarandiotëve për misionin e rëndësishëm: Ju presim, duhet të vini (E PLOTË)

Gazetari i njohur Thoma Nika u bën ftesë të gjithë qytetarëve të Sarandës të bashkohen në atë që ai e quan tryezë qytetare. ...

Saranda me shëtitore të re buzë detit, zbulohet draft-projekti (FOTO)

Shëtitorja e qytetit bregdetar të Sarandës do të shndërrohet tërësisht falë investimit të Bankës Botërore. Projekti “Rigjenerimi Urban i shetitores ekzistuese “Naim...

Lajmet e fundit