Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
27 %
6.7kmh
0 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

TAG

Sarajeve

Përurohet autostrada Beograd-Sarajevë, i pranishëm edhe Erdogan

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, u ka kërkuar liderëve të presidencës së Bosnjës t’i japin fund një bllokade politike njëvjeçare që ka nxitur tensionet...

Jo vetëm politikë, Meta filmohet duke festuar mes turmës në rrugët e Sarajevës (Video)

Presidenti Ilir Meta ndodhet në Sarajevë pasi ka marrë pjesë në Samitin e Procesit të Bashkëpunimit të Vendeve të Europës Juglindore (SEECP). ...

Samiti i Bashkëpunimit në Europën Juglindore, Dodik fton Thaçin në Sarajevë

Kryesuesi i Presidencës së Bosnjë e Hercegovinës Milorad Dodik i ka dërguar ftesë zyrtare presidentit Hashim Thaçit për të marrë pjesë në samitin e...

Rama në darkën e Iftarit në Sarajevë, Zaev publikon foton me të ftuarit

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në darkën e Iftarit në Sarajevë me ftesë të homologut të Bosnje e Hercegovinës.  Kryeministri...

‘Nuk i hyj mundimit të tenxherve me gjellë’, Majlinda Bregu tregon jetesën në Sarajevë

Majlinda Bregu, sekretarja e përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, e ftuar në emisionin 'My Living' në Vizion Plus ka folur për jetën e...

Habit Majlinda BREGU nga Sarajeva, tregon si mori vendimin për të ikur: Aty ku nuk të duan, nuk rrihet

Ish ministrja dhe deputetja e PD, zgjedhur tashmë sekretare e përgjithshme Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, prej ditësh është zhvendosur në Sarajevë, aty ku ka...

Rama tregon të vërtetën për përplasjen me Vuçiç, çfarë ndodhi në Sarajevë

Kryeministri Edi Rama ka folur me gazetarët në Sarajevë, në lidhje me zhvillimet ne Samitin e zhvilluar me vendet e rajonit. Rama ka folur...

Përplasjet mes Ramës dhe Vuçiç ndërprenë konferencën dhe batuta e Ramës që u prit me të qeshura në Sarajevë

Konferenca për shtyp e kryeministrave të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor nuk ka shkuar si duhet. Në fakt, ajo është ndërprerë, për shkak të...

Lajmet e fundit