Tirana
few clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

TAG

santiago malko

Lot dhe debate të forta në GJKKO, nëna dhe motra e Santiago Malkos përballen me vrasësit e dyshuar të djalit

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, ka mbajtur sot seancën e radhës kundër të arrestuarve dhe të akuzuarve për vrasjen e...

Nga Santiago Malko te Erigers Mihasi, si u ekzekutuan miqtë e Ervis Martinajt

Brilant Martinaj, kushëriri i Ervis Martinajt dyshohet se ka qenë objektivi i atentatit me tre të vrarë ditën e sotme në mbikalimin e Fushë...

Akuzohet për vrasjen e Santiago Malkos, SPAK kërkon 19 vite burg për Blendi Tetën

Struktura e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, SPAK, ka kërkuar 19 vite heqje lirie për Blendi Tetën, i akuzuar për "vrasje me...

Ekzekutimi i Santiago Malkos, GJKKO merr vendimin për Ilir Selmanin dhe 2 të pandehur të tjerë

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar pak më parë ka shpallur vendimin për dërgimin e çështjes në gjyq për të pandehurin Ilir...

Vrasja e ish-policit Santiago Malko, Gjykata pezullon gjyqin për 1 vit, seancat vazhdojnë vetëm për njërin nga të akuzuarit

Gjykata e Posaçme ka pezulluar me një vit gjyqin për vrasjen e ish-policit Santiago Malko. Ky i fundit u vra mbrëmjen e 27 gushtit...

Në burg për vrasjen e ish-policit Santiago Malko, Blendi Teta përplaset me prokurorin: Nuk kam lidhje me ngarjen; Dibra: Ka prova se je implikuar

Blendi Teta, një nga personat e arrestuar për vrasjen e ish-policit Santiago Malko në Tiranë, dy vite më parë, ka dalë dje patra togave...

SPAK çon në gjyq dosjen për vrasjen e Santiago Malkos: 9 anëtarët e “Klanit DUKA” akuzohen për “Vrasje me paramendim” dhe vepra të tjera

Prokuroria Speciale SPAK, mbyll hetimet dhe çon në gjyq dosjen për vrasjen e ish-policit Santiago Malko. Të akuzuar si autorë të kësaj vrasje janë...

Planifikuan të ekzekutonin Ervis Martinajn, SPAK mbyll hetimet për vrasjen e Santiago Malkos: Pak ditë para ngjarjes takoi Dritan Dajtin

Grupi kriminal që ekzekutoi ish-policin Santiago Malko, kishte planifikuar më herët eleminimin e Ervis Martinajt, thotë Struktura e Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe...

Si u gjetën magazinat e armëve me “Google Maps”, detaji që i lidh me vrasjen e Santiago Malkos

Magazinat të mbushura plot me armatim të lehtë dhe të rëndë në Tiranë u zbuluan nga bashkëpunimi i Enver Jamakut me prokurorinë. Ky i fundit...

I arrestuari i vetëm për vrasjen e Santiago MALKOS, Krimet e Rënda vendosin për Blendi TETËN

Për këtë atentat, janë dënuar në mungesë me ‘’arrest’’ 8 anëtarët të grupit kriminal ‘’Duka’’, të cilët janë shpallur në kërkim. Ata janë:...

Lajmet e fundit