Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
71 %
1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
23 °
E martë, 4 Tetor, 2022

TAG

samiti

Samiti i “Ballkanit të hapur” sot në Beograd, marrëveshje për tregtinë pa kufizime të ushqimeve (AGJENDA)

Ditën e sotme do të zhvillohet në Beograd Samiti i “Open Balkan” ku pritet të finalizohet marrëveshja për tregtinë pa kufizime të ushqimeve mes...

Ballkani i Hapur/ Rama mbërrin në Beograd, pritet nga kryeministrja Brnabiç

Kryeministri Edi Rama ka mbëritur sot në Beograd, ku do të marë pjesë në samitin e Ballkanit të Hapur. Shefi i qeverisë është pritur në...

“Mbase sot lajm i mirë”, çfarë po paralajmëron Rama nga samiti në Madrid?

Sot në Madrid po mbahet dita e dytë e samitit të NATO-s. Kryeministri Edi Rama ka publikuar pak më parë një video me pamje...

FOTO/ Samiti i NATO-s, kryeministri Rama shtrëngon duart me presidentin Joe Biden

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Spanjë, pasi do të marrë pjesë në punimet e Samitit të NATO-s, i cili do të zhvillohet sot edhe...

I shoqëruar nga Xhaçka dhe Peleshi, Rama merr pjesë në Samitin e NATO-s në Madrid (Agjenda)

Kryeministri Edi Rama ndodhet për një vizitë zyrtare në Spanjë  ku ditën e sotme dhe nëser do të marrë pjesë në punimet e Samiitit...

Lufta në Ukrainë, Zelensky do t’i drejtohet G7 për më shumë ndihmë për Kievin

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenskiy , do t'u bëjë thirrje fuqive botërore që të rrisin mbështetjen e tyre për Ukrainën kur ai të flasë...

“Ofenduan gazetarët”, Rama justifikon mosprezencën e Von der Leyen dhe Macron: Ndihen keq, janë inteligjentë që nuk erdhën këtu

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula Von der Leyen, pritej të fliste në parasamitin e PPE së bashku me  presidenti i Francës Emmanuel Macron ,...

Përfundon Samiti i BE-së, publikohet fotografia e përbashkët e liderëve

Ka përfunduar samiti BE-Ballkani Perëndimor, ku morën pjesë 27 liderët e vendeve të Unionit, përfshirë presidentin e Këshillit të BE-së, presidenten e Komisionit Evropian...

Bullgaria dha “dritën jeshile”, Rama KONFIRMON pjesëmarrjen në Samitin e BE-së

Kryeministri Edi Rama ka reaguar menjëherë pas deklaratës së komisionerit për zgjerim Oliver Varhelyi, i cili dha lajmin e mirë se Bullgaria është drejt...

Rama ndan pamjet nga samiti në Greqi, momenti kur shtrëngon duart me kryeministrin Mitsotakis

Kryeministri Edi Rama po merr pjesë në Samitin e SEECP, i cili po mbahet në Greqi. Ai ka publikuar pak më parë pamjet nga nisja...

Lajmet e fundit