Tirana
broken clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
50 %
1.5kmh
75 %
Die
10 °
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
16 °
E diel, 27 Nëntor, 2022

TAG

samiti i okb

Ulja e emetimit të gazit metan dhe mbrojtja nga shpyllëzimi; dy marrëveshjet e rëndësishme të firmosura në Samitin e OKB

SHBA është zotuar se do të marrë masa për të mos lejuar lëshimin në atmosferë të gazit metan. Presidenti Biden ka thënë se angazhimi...

Nga Glasgou i Skocisë, Edi Rama në kafe me Presidentin serb Vuçiç

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Glasgou, Skoci, për konferencën e OKB mbi ndryshimet klimatike. I pranishëm atje duket se është dhe Presidenti i...

Dështimi i samitit për ndryshimet klimatike mund të çojë në “konflikt botëror dhe kaos”

Zyrtarja më e lartë për ndryshimet klimatike në OKB ka paralajmëruar përpara samitit të Klimës “Cop26” se siguria dhe stabiliteti global mund të trazohen,...


Lajmet e fundit