Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
2.1kmh
0 %
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
37 °
Hën
37 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

TAG

Samiti i G7

Sot liderët e G7 do të darkojnë me Mretëreshën Elisabeth, zbulohet menuja me ushqimet speciale që do të konsumojë Merkel dhe Biden

Sot liderët e G7, në kuadër të samitit që do të mbahet në Gjenevë të Zvicrës, do të vizitojnë edhe Mbretëreshën Elisabeth në Angli,...

Në Mbretërinë e Bashkuar nis samiti i G7, pandemia e Covid-19 në qendër të bisedimeve

Ka filluar Samiti i Grupit të Shtatë të vendeve më të indrustrializuara të botës në Britaninë e Madhe. Ky është samiti i parë i...

Joe Biden fillon turneun në Evropë, 5000 policë dhe 400 agjentë të Shërbimit Sekret do të kujdesen për sigurinë e tij

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden do të jetë në sigurinë e 400 agjentëve të Shërbimit Sekret, të cilët janë drejtpërdrejt...

Lajmet e fundit