Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
57 %
3.6kmh
0 %
Sht
25 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

TAG

Samiti i Diaspores

Samiti i Diasporës, Spiropali tregon disa prej arritjeve: U prodhua një numër rezultatesh konkrete

Ministrja për marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali bëri sot të njohura disa prej rezultateve të samititi 4-ditor të Diasporës. Sipas Spiropalit...

Nga Samiti, Rama tallet me mediat në Diasporë: Ka dhe aty kazanë

Gjatë fjalës së mbajtur në mbrëmjen gala të dorëzimit të trofeve në Samitin e dytë të Diasporës kryeministri Edi Rama nuk kurseu as ironitë....

Samiti i Diasporës, Basha: Po përdoret si fasadë, kampet azilkërkuese në Europë kanë 300 mijë shqiptarë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar përsa i përket mbajtjes së Samitit të Dytë të Diasporës  duke thënë se ky Samit po...

Nis ceremonia e hapjes së Samitit të dytë të Diasporës

Sot u zhvillua ceremonia e mirëpritjes së pjesmarrësve në Samitin e dytë të  Diasporës.  Punimet e Samitit do të zgjasin për...

“VATRA” bojkoton sërish Samitin e Diasporës: ‘Vendi në kaos, nuk bëhemi patericë e qeverisë’

Për herë të dytë federata panshqiptare “Vatra” ka vendosur të bojkotojë Samitin e Diasporës që do të mbahet në Tiranë nga 28 shkurti deri...

Samiti i 2-të i Diasporës, Gent Cakaj: Shqiptarët në momente kritike bëhen bashkë

Ministri i Jashtëm Gent Cakaj ka përshëndetur punimet e samitit të dytë të Diasporës që mbahet në Tiranë. Cakaj ka ftuar...

Bujar Llapaj refuzon ftesën për Saimitin e Diasporës: Antimiting i Ramës ndaj opozitës, harxhojnë 600 mln lekë, njerëzit pa bukë…

Të enjten mbahet Samiti i dytë i Diasporës shqiptare por dirigjenti i njohur Bujar Llapaj ka refuzuar ftesën e Ministrit Majko. ...

Skandal/ Samitin e Dytë të Diasporës e kthejnë në Kongres të Rilindjes

Shkruan Shpëtim Zinxhira: Një turp që i bëhet përsëri komunitetit shqiptar në Greqi. Një turp që mban firmën dhe vulën e...

SKANDALOZE/Fëmjët ngrijnë në shkollat pa ngrohje, Rama jep 67 milionë lekë për dy ditë samit të Diasporës

Shprenzimet e shfrenuara të qeverisë “Rama” nuk kanë të sosur  Ndërsa shkollat anembanë vendit janë pa ngrohje dhe fëmijët mësojnë të...

Ç’u bë me idenë e Linda Ramës? Pse u harrua Samiti i Diasporës…

Samiti i Diasporës, i cilësuar si një ide e mirë dhënë nga Linda Rama, bashkëshortja e kryeministrit , shoqëruar edhe me shumë bujë vitin...

Lajmet e fundit