Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
37 %
1kmh
0 %
Enj
20 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

TAG

Samiti i BE

Pse u zgjodh Tirana për Samitin? Michel: Ishte vendi i duhur, e ardhmja jonë është e përbashkët

Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel, u shpreh gjatë konferencës së përbashkët për shtyp, në përfundimit të Samitit BE-Ballkani perëndimor, se Shqipëria dhe vendet...

Majlinda Bregu për sulmin ndaj Berishës: Ndjej keqardhje për incidentin! Samiti i BE në Tiranë, lajm i mirë për të gjithë rajonin

Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu, tha se mbajtja e Samitit të BE-së në Tiranë, është një lajm shumë i...

Rama nuk fsheh emocionet për samitin: Sinjal i fortë se BE ka nevojë për Ballkanin Perëndimor, askush s’e kishte menduar por po ndodh!

  Kryeministri Edi Rama e ka quajtur “të jashtëzakonshëm” zhvillimin e samitit Bashkimi Europian-Ballkani Perëndimor në Tiranë. Në përfundim të pritjes së liderave të BE-së, Rama...

Policia ndalon Ballist Morinën, ja çfarë paralajmëroi në rrjetet sociale për Vuçiç dhe Samitin e BE

Policia ka ndaluar tifozin e famshëm Ismail Morina, i njohur për lëshimin e dronit në Beograd, në ndeshjen e futbollit mes Serbisë dhe Shqipërisë. Mendohet...

Macron mbërrin në Tiranë: Miku im i mirë Rama më ka ftuar disa herë, do kthehem sërish për një takim dypalësh

Presidenti i Francës Emmanuel Macron ka mbërritur pak çaste më parë në samitin e Bashkimit Europian me Ballkanin Perëndimor që po mbahet në Tiranë. Në...

Çfarë po ndodh? Land Roveri me “logo të policisë thyen perimetrin e sigurisë” në Samitin e BE

Një makinë tip “Land Rover” raportohet se ka thyer perimetrin e sigurisë të vendosur nga policia rreth vendit ku do të zhvillohet samiti Bashkimi...

Berisha përsërit thirrjen për protestë: Sot tirani lebetitet! Uragan i paparë në orën 12:00

Ish-kryeministri Sali Berisha ka përsëritur sërish thirrjen për protestë, teksa thotë se do të mbahet në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Protesta është parashikuar të mbahet...

Nënshkruhet marrëveshja e parë në Samitin e BE, ulen tarifat e “roaming”

Është nënshkruar marrëveshja e parë në Samitin e Bashkimit Europian me Ballkanin Perëndimor në Tiranë. Marrëveshja ka për qëllim uljen e tarifave të shërbimit telefonik...

Vuçiç mbërrin në Tiranë: Serbia nuk është shumë pranë Rusisë, do shpjegoj si na është cënuar dy herë integriteti territorial

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç ka nisur vizitën e tij në Tiranë me një retorikë të ashpër, ndaj asaj që ai e quan si...

Lajmet e fundit