Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Enj
40 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
37 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

TAG

samiti i ballkanit

Samiti i vendeve të Ballkanit, Albin Kurti: Kosova dhe Serbia të zotohen për paqe, të njihet dhe Pavarësia

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka theksuar në samitin e gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor, se Serbia duhet të njohë pavarësinë e shtetit shqiptar....

Kurti flet pas përplasjes me Bërnabiç dhe tregon si nisi debati: Ajo nuk donte që të…

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pranuar se mes tij dhe homologes serbe ka pasur një debat të ashpër ditën e sotme në Tiranë,...

Samiti i liderëve të Ballkanit nis punën, Rama: Shenjë e qartë e vullnetit të Tiranës për të marrë autorësinë e zbatimit të planeve të...

Samiti i liderëve të 6 vendeve të Ballkanit Perëndimor ka nisur paraditen e sotme punimet në Tiranë, me prezencën e Komisionerit të Zgjerimit Oliver...

Samiti i Berlinit për integrimin e Ballkanit, Tritan Shehu: Aspirata jonë është përsëri e gjallë, në zemër të BE

Ish-deputeti Tritan Shehu ka përshëndetur Samitin e Berlinit që do të mbahet nesër me krerët e vendeve europiane dhe me synim anëtarësimin Ballkanit Perëndimor...

Kryeministrja britanike takon liderat e Ballkanit, këtë herë Rama nuk i del para kujt… (MESAZHI I THERESA MAY)

Në Londër, kryeministrja britanike Theresa May ka pritur në një takim të posaçëm liderët e Ballkanit Perëndimor. Këtë herë, ndryshe nga fotot...

Lajmet e fundit