Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
37 %
1kmh
0 %
Enj
20 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

TAG

samiti be

Rama i emocionuar: Për herë të parë, Shqipëria lajm kryesor në dy gazetat e mëdha të Gjermanisë

Kryeministri Edi Rama nuk e fsheh emocionin pas samitit të BE-Ballkanit Perëndimor në Tiranë, qu u mbajt ditën e djeshme. Rama ka shpërndarë dy gazeta...

“Për shqiptarët Europa është si një fe”, Rama publikon fjalën e plotë të mirëseardhjes në Samit: U desh një luftë, për të parë një...

Kryeministri Edi Rama ka publikuar fjalë e plotë të mirëseardhjes në Samitin e BE që i mbajt ditën e djeshme në Tiranë. Rama para liderëve...

Çfarë po ndodh në samitin e BE, korografi “Hip Hop” dhe valle tradicionale, liderët europianë të buzëqeshur ndjekin performancat

E teksa në protestën e PD ka tensione dhe u qëllua me grusht Sali Berisha në protestë, në samitin e BE është një atmosferë...

Rama me gjestin e pazakontë, ja kujt lideri iu ul në gjunjë

Kryeministri Edi Rama prej më shumë se një ore ndodhet jashtë stadiumit “Air Albania”, ku po pret liderët europianë. E teksa ka pritur liderët më...

“Greqia mbështet rajonin”, Mitsotakis në Tiranë: Do kem një bisedë me Ramën për çështjen e detit

Kryeministrii Greqisë, Kyriakos Mitsotakis ka mbërritur në Tiranë për Samitin e BE dhe Ballkanit Perëndimor. Mitsotakis tha se është i lumtur që ky samit po...

FOTO/ Pak orë nga nisja e protestës së PD, Berisha gjen zgjidhjen për të mbajtur fjalimin para qytetarëve

Janë zbuluar detaje nga protesta e paralajmëruar nga PD me në krye Sali Berishën. Ndërkohë që samiti i BE ka nisur, opozita po bëhet gati...

“Ku të kalojmë”, tension mes qytetarëve dhe policisë për bllokimin e rrugëve në Tiranë

Tensione janë shkaktuar me qytetarët në Tiranë dhe policëve, për shkak të rrugëve që janë bllokuar për Samitin e BE dhe Ballkanit Perëndimor. Policia ka...

1500 efektivë në terren për Samitin e BE, hiqen me karrotrec makinat e parkuara në zonën brenda perimetrit të sigurisë

Policia Bashkiake ka nisur heqjen e automjeteve të parkuara që ndodhen në zonën brenda perimetrit të sigurisë. Bëhet me dije se ka filluar heqja e...

Liderët europianë vijnë në Tiranë, mbahet sot Samiti i BE, Berisha “i pret” me protestë

Sot për Shqipërinë është një ditë historike pasi kryeqyteti pret për herë të parë samitin e BE-Ballkanit Perëndimor. Liderët më të mëdhenj të Europës pritet...

Nesër Samiti i BE, kush janë 28 liderët europianë që pritet të vijnë në Tiranë, Vuçiç ende në mëdyshje

Nesër, 6 dhjetor për Shqipërinë do të jetë një ditë e rëndësishme, pasi Tirana do të presë liderët e Bashkimit Europian – Ballkanit Perëndimor. Është...

Lajmet e fundit