Tirana
moderate rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
2.6kmh
75 %
Mar
17 °
Mër
25 °
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
22 °
E martë, 27 Shtator, 2022

TAG

salillari

Salillari merr miliona euro për restaurimin e kalasë së Ali Pashës, FSHZH: U ndërtua nxitimthi 200 vite më parë! Llaçi i përdorur në atë...

Kompania e Pëllumb Salillarit ka fituar tenderin miliona euro për restaurimin e Kalasë së Ali Pashës në Tepelenë. Është Fondi Shqiptar i Zhvillimit që i...

Salillari “sfidon” shtetin, vazhdon ndërtimin pa leje në pallatin 1200 m2 pa leje te Liqeni i Thatë

Kompania e biznesmenit Pëllumb Salillari vijon punimet në shtesën pa leje të ndërtuar pranë Liqenit të Thatë në Tiranë. Edhe pse vetëm dy ditë më...

Kompleksi i sekuestruar 1,200 m2 në pronësi të SALILLARIT, “bosi” që merr tenderat e rrugëve ndërton PA LEJE në mes të TIRANËS

Kompleksi i pallateve pa leje të konfiskuara sot, në një sipërfaqe plot 1200 metra katrorë është në pronësi të biznesmenit të njohur Pëllumb Salillari,...

Grida Duma akuza të forta në Komision për qeverinë: Po përdorni paratë e buxhetit për të kompensuar oligarkët…

Kryetarja e Komisionit të Çështjeve Sociale, Grida Duma ka mbajtur fjalën në Komisionin, ku po diskutohet akti normativ për rimbursimin e çmimeve të kompanive...

“Ku është Berisha?” banorja e “5 Majit” takon ish-kryeministrin: Salillari dhe “Kapllan pallati” nuk pranojnë t’ju japin 10% që ju takon

Ish-kryeministri Sali Berisha është takuar në hyrje të Kuvendit me një prej banoreve që proteston kundër shembjes së banesave në lagjen “5 Maji” në...

Banorët e Laprakës kallëzojnë në SPAK kompaninë “SALILLARI”

Banorët e Laprakës kanë depozituar mesditën e kësaj të marte një kallëzim penal në Prokurorinë Speciale SPAK, për kompaninë "Salillari". Kjo kompani do të...

Ekzekutimi i biznesmenit Ruzhdi Hoxha, dëshmia e djalit në Polici: Do digjte makinat e “SALILLARIT” për 200 mijë euro! (DETAJET E REJA)

Biznesmeni nga Tirana Ruzhdi Hoxha, u gjet i vdekur dy ditë më parë në periferi të kryeqytetit, në zonën e Qafë Mollës në Dajt....

Skandal, kamionët e kompanisë “Salillari” hedhin me mijëra mbetjet inerte të Unazës së Madhe në Vorë

Salillari tashmë e ka kthyer në një kosh të madh plehrash Tiranën. Nga filmimet e ardhura në redaksi rezulton, se Salillari ka hedhur në...

Pas revoltës në rrjetet sociale dhe shkrimit të analistit, hiqet “Salillari” në Unazën e Tiranës

Pas revoltës në rrjetet sociale dhe shkrimit të analistit Dritan Hila është hequr emri i kompanisë “Salillari” në një prej tuneleve të Unazës së...

Tjetër skandal, kompania “Salillari” ndërron destinacion, por jo taktikë, pas fshatit Ibë, mbetjet I hedh në Vorë

Ndotja e periferisë së Tiranës nga firma e ndërtimit ”Salillari” po bëhet e paprecedentë për nga mosveprimi i strukturave shtetërore. Deri ditën e djeshme...

Lajmet e fundit