Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1kmh
0 %
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
15 °
Mar
13 °
Mër
9 °
E shtunë, 1 Prill, 2023

TAG

sali berisha

Berisha prezanton kandidatin për Bashkinë e Selenicës: Çdo demokrat ka për detyrë të ndalojë shkretimin e vendit, 80% e të rinjve kanë ikur

Ish-kryeministri Sali Berisha ka prezantuar këtë të martë kandidatin e koalicionit opozitar "Bashkë Fitojmë", Leonard Rakipaj për Bashkinë e Selenicës në zgjedhjet e 14...

Regjistrimi i koalicionit Berisha-Meta, Alibeaj kundër e ankimon në KAS

Partia Demokratike e udhëhequr nga kryetari i komanduar Enkelejd Alibeaj ka debozituar ditën e sotme në Komisionin e Ankimeve dhe Sanksioneve kërkesë për çregjistrimin...

Nuk po i regjistrojnë në zgjedhje, Berisha bën lëvizjen e radhës, ankimon vendimin e KAS në Kolegjin Zgjedhor

Ish-kryeministri Sali Berisha ka ankimuar në Kolegjin Zgjedhor vendimin e KAS. Partia Demokratike e përfaqësuar prej tij i kërkon KQZ të çregjistrojë subjektin “Partia...

 “Do ndërmarrim hapa ligjore për ‘Aktivistin’”, Berisha thirrje punonjësve të administratës: Mos u bëni pjesë e krimit elektoral

Ish-kryeministri Sali Berish ka folur në një deklaratë për media, ku tha se është e papranueshme të rriten rrogata para zgjedhjeve. Ai madje u bëri...

FOTO/ Fitoi Big Brother VIP Kosova, Stresi merr mesazh urimi nga Sali Berisha

Arkimed Lushaj, ose i njohur ndryshe si Stresiu shpall fituesi i Big Brother VIP Kosova. Reperi shqiptar qëndroi për 103 ditë në shtëpinë e BBV,...

Takimi në Ohër, Berisha: Vuçiç nuk firmosi pasi kishte urdhër nga Kremlini

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar takimin e një dite më parë në Ohër mes kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiç. Përmes një postimi...

Alibeaj shmang një ‘8 Janar’ të dytë, gjen “strehën” e re të Partisë Demokratike pas regjistrimit në zgjedhje

Kryetari i Komanduar i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, ka gjetur një “strehë” të re pas regjistrimit nga ana e KQZ në zgjedhjet e 14...

“Shqiptarët po braktisin vendin”, Berisha me demokratët e Londrës: Rama zëvendësoi rregullat e shtetit ligjor me atë të shtetit mafioz

Ish-kryeministri Sali Berisha është duke zhvilluar një bashkëbisedim me demokratët e Londrës të cilët jetojnë dhe punojnë në Britaninë e Madhe. Në fjalën e tij,...

KQZ regjistron Metën, Dulen dhe Nard Ndokën, lë jashtë koalicionit Sali Berishën! Nuk mund të përfaqësojë simbolet e PD

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka vendosur këtë të shtunë të regjistrojë kërkesën për futjen në zgjedhje me koalicion, të Ilir Metës, Vangjel Dules dhe...

“Mësuesia nuk pëlqehet më”, Sali Berisha: Doktoraturat u bllokuan, arsimi është bërë si drejtësia socialiste

Ish-kryeministri Sali Berisha është shprehur këtë të shtunë se profesioni i mësuesit nuk pëlqehet më nga të rinjtë, duke akuzuar qeverinë Rama se ka...

Lajmet e fundit