Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1kmh
0 %
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
15 °
Mar
13 °
Mër
9 °
E shtunë, 1 Prill, 2023

TAG

sali berisha

“Në total janë 5000 kandidatë për këshilltarë bashkiakë”, Berisha tregon si do ndahen

Ish-kryeministri Sali Berisha ka mbledhur mbrëmjen e sotme Kryesinë, ku po diskutohet për zgjedhjet lokale të 14 majit. Berisha ka thënë në mbledhje se janë...

“Do që të heqë non gratën, se në pushtet s’vjen dot”, Bushati: Berisha është një kandidat steril

Ish-deputeti i Partisë Socialiste , Ervin Bushati ka folur në lidhje me situatën politike në vend. Ai është shprehur se Sali Berisha me këtë garë...

“PD e ndarë në dy pjesë për shkak të Berishës”, Bardhi: S’kemi betejë përplasjen me njëri-tjetrin, palës tjetër u kemi ofruar zgjidhje

Sekretari i Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka four sot për situatën në të cilën ndodhet kjo forcë politike, si dhe për kandidatët për zgjedhjet...

Flutura Açka thirrje Berishës: Doktor, lëri djemtë të kthehen në shtëpi! Nëse do të ndahemi tani, varet vetëm prej jush

Deputetja e Partisë Demokratike Flutura Açka ka bërë një analizë të situatës në të cilën ndodhet sot Partia Demokratike. Përmes një postimi në Facebook, ajo...

Meta: Vetëm dy gjëra më ndajnë mua nga Sali Berisha

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka folur lidhur me zgjedhjet e 14 Majit dhe koalicionin me Sali Berishën. I bindur për fitoren e...

“Kapllan pallati ka marrë 30 tendera nga Rama”, Berisha: Alibasha dhe Alibrava bëjnë çfarë u thotë kryeministri

Ish-kryeministri Sali Berisha ka sulmuar sërish sot Lulzim Bashën dhe Enkelejd Alibeaj, duke përsëritur se janë “paterica të Edi Ramës.” Ai u shpreh para...

Berisha “shpërthen” ndaj socialistëve: Gjiknuri përfaqësues i rusëve! Ahmetajt të bëhet i penduar, ndërsa Lefterin e arrestoi Ulsi Manja se…

Ish-kryeministri Sali Berisha ka shpërthyer në akuza gjatë fjalës së tij sot në seancën plenare. Berisha ka akuzuar disa ish ministra dhe ministra socialistë...

Taulant Balla thumbon Berishën: Këshilltarët i kanë thënë Belindit të mos bëjë foto me ty, se është i humbur

Politikani socialist Taulant Balla ka thumbuar ish-kryeministrin Sali Berisha në seancën e sotme plenare, pas akuzave të këtij të fundit në drejtim të ligjvënësve...

Padia për shpifje, dështon seanca mes Taulant Ballës, Sali Berishës dhe Floriana Garos

Ka dështuar seanca për shpifje ditën e sotme mes Taulant Ballës, ish-kryeministrit Sali Berisha dhe Floriana Garo. Balla shkurtimisht për media tha se seanca ka...

“Ta bëjmë natën ditë”, Berisha mesazh demokratëve nga Mati: Të derdhim djersë e të sakrifikojmë për fitoren në 14 maj

Ish-kryeministri Sali Berisha ka prezantuar ditën e sotme kandidatin e koalicionit  “Bashkë Fitojmë”, për Bashkinë e Matit, Skënder Gjucin në zgjedhjet e 14 majit. Ai...

Lajmet e fundit