Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1kmh
20 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
25 °
E enjte, 1 Qershor, 2023

TAG

Sali Berisha non grata

Habit ish-deputetja demokrate: “Non grata” e Berishës, vendim skuthi i Blinken! Biden s’do e kishte lejuar po ta kishin njoftuar

Ish-deputetja demokrate Liljana Elmazi Billa e ka quajtur skuth, të turpshëm dhe të marrë në fshehtësi vendimin e Antony Blinken për të shpallur “non...

Shpallja “non grata” e Sali Berishës, kongresmeni Zeldin akuzon DASH: Hakmarrje për sulmet ndaj Sorosit

Kongresmeni Republikan Lee Zeldin shpesh ka kërkuar nga Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH), informacione për shpallen “non grata” të Sali Berishës dhe familjes së...

Dikur në krah të tij, Visar Zhiti flet për “non grata-n” e Berishës: DASH është shumë serioz! Demokracia që ndërtuam ne ishte e ëndërruar,...

Si një ish-demokrat që ka qenë dikur në krah të Berishës, shkrimtari dhe poeti i njohur Visar Zhiti ka komentuar “non grata-n” e ish-kryeministrit...

Sali Berisha: Edi Rama e ka kapur prej fyti pengun e tij, ja çfarë më thanë miqtë amerikanë për shpalljen “non grata”

Ish-kryeministri Sali Berisha në “Foltoren” e mbajtur në Vlorë ka akuzuar kryedmeokratin Basha se është kapur prej fyti nga Edi Rama dhe ka shkatërruar...

Roland Bejko: Më vjen turp nëse do dal jashtë dhe t’u them “jam pjesë e një partie me kryetar non-grata”

Kandidati i PD në zgjedhje, Roland Bejko shprehet se është e turpshme që një parti politike të ketë kryetar apo ish-kryetar të shpallur "non-grata"...

Sali Berisha dhe familjarët e tij shpallen NON GRATA në SHBA, i përfshirë në korrupsion masiv

Departamenti Amerikan i Shtetit shpall “non-grata” ish-presidentin dhe ish-kryeministrin shqiptar Sali Berisha. Berishës por edhe familjarëve të tij të afërt, bashkëshortes Liri dhe fëmijëve Argita...

Lajmet e fundit