Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
82 %
1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
26 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

TAG

Saimir Tahiri

“Të isha i korruptuar s’do kërkoja ndihmë”, Saimir Tahiri flet për median italiane, pak ditë para arrestimit: Më vunë bombat… (VIDEO)

“Po sikur të isha i korruptuar? Unë nuk kam ardhur në Itali për të kërkuar nga Guardia di Finanza të dyfishojë fluturimet për të...

U ekstradua nga Gjermania, GJKKO cakton masën e sigurisë “arrest me burg” për Hekuran Markun, i akuzuar për disa vepra penale

GJykata e Posaçme ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg” për Hekuran Markun, ish-truprojën e Saimir Tahirit, i ekstraduar nga Gjermania ditën e...

Ekstradohet nga Gjermania Hekuran Marku, ish-truproja e ish-Ministrit të Brendshëm

Hekuran Marku, ish-truproja e Saimir tahirit, është ekstraduar nga Gjermania, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet shqiptare. Ai akuzohet ”, për veprat penale...

Saimir Tahiri i drejtohet Gjykatës së Lartë: Të pezullohet qëndrimi në burg, derisa togat e zeza të dalin me vendim për rastin tim!

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, do t'i drejtohet sot me rekurs Gjykatës së Lartë, duke kërkuar të pezullohet qëndrimi i tij në burg. Tahiri...

Ish-drejtori i Policisë rekurs në Apelin e Posaçëm, Jaeld Çela kërkon të shpallet i pafajshëm

Jaeld Çela, ish-drejtori i Policisë së Vlorës që u shpall fajtor në të njëjtën seancë me ish-ministrin Saimir Tahiri, ka bërë rekurs në Gjykatën...

“Ishte i gatshëm dhe pati kurajo të përballej”, Petro Koçi i del në krah Tahirit dhe thumbon Bashën: Nuk bëri dredhi për t’ia hedhur...

Deputeti socialist Petro Koçi thotë se pavarësisht vendimit që ka marrë Gjykata për ish-ministrin Saimir Tahiri, ky i fundit u tregua i gatshëm për...

Ylli Manjani: Arrestimi i Saimir Tahirit, si rikthim i drejtësisë popullore të diktaturës së Enver Hoxhës

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka dalë kundër arrestimit të Saimir Tahirit për veprën penale “shpërdorimi i detyrës”, pasi sipas tij, ky është një...

U dënua me 3 vite e katër muaj burg, Saimir Tahiri transferohet në Burgun e Fierit

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri do ta vuajë dënimin në Burgun e Fierit. Kështu ka vendosur sot Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve, për transferimin...

Vendimi për Saimir Tahirin, ish-ministri i Drejtësisë: Farsë dhe idiotësi! Askush nuk mund të dënohet pa prova, edhe Gjykata e di këtë

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani, thotë se vendimi i Apelit të Posaçëm për të dërguar në burg Saimir Tahirin ishte një "farsë dhe idiotësi",...

“I thashë s’po më pëlqen lëvizja”, avokati zbulon bisedën me Saimir Tahirin para dënimit dhe hedh dyshime të forta: Ndodhi diçka në Dhomën e...

Maks Haxhia, avokati i Saimir Tahiri, ka treguar bisedën me ish-ministrin pak para se të merrej vendimi. Ai ka treguar se i ka thënë ish-ministrit...

Lajmet e fundit