Tirana
light rain
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
5.1kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
10 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

TAG

rusia

Ditët e fundit të fushatës, Clinton dhe Trump akuzojnë njëri-tjetrin për mbështetje nga Putini

Hillary Clinton dhe Donald Trump kanë pikëpamje shumë të ndryshme mbi marrëdhënie që Shtetet e Bashkuara duhet të kenë me Rusinë dhe në mënyrë...

Steven Seagal merr shtetësinë ruse nga Vladimir Putin

Presidenri rus, Vladimir Putin, i dha sot shtetësinë ruse aktorit amerikan, Steven Seagal, që shumë herë në të kaluarën ka mbrojtur politikën e qeverisë...

Malta anulon lejen për furnizimin e anijes ruse pas presionit ndërkombëtar

Malta tërheq lejen për furnizimin me karburant të një anijeje ruse cisternë në ishull pas presionit ndërkombëtar, raportoi sot  “Times of Malta”, dy ditë...

Presioni i NATO-s, Rusia tërheq kërkesën për furnizim të luftanijeve në portin e Spanjës

Spanja njoftoi sot se Rusia anuloi ndalesën në Ceuta të një grupi të aviacionit rus i drejtuar për në Siri, fillimisht e parashikuar për...

“Pravda” komenton vendimin e Shqipërisë për sanksione kundër Rusisë: Nuk mund të presësh gjë tjetër prej këtij vendi

Një nga gazetat me më shumë influencë në Rusi, “Pravda”, ka komentuar vendimin e pesë shteteve që iu bashkuan sanksioneve kundër Moskës për shkak...

Sanksionet, ambasadori rus: Shqipëria humbi shansin me ne. Qeveria juaj ka treguar se Kosova nuk është faktor përcaktues

Ambasadori i Rusisë në Shqipëri, Aleksandër Karpushin, gjatë një interviste për “Ora News”, thekson se Shqipëria humbi një shans duke iu bashkuar sanksioneve të...

SHBA refuzon vëzhguesit e Rusisë për zgjedhjet presidenciale, Moska: Sjellje antiruse

Rusia akuzoi sot SHBA-në se po tregohet antiruse duke refuzuar sipas saj praninë e vëzhguesve rusë në zgjedhejt e 8 nëntorit, në një kontekst...

Moska drejt pezullimit të marrëveshjes për plutoniumin, cilat janë pasojat?

Parlamenti rus, duma, voton të mërkurën (19.10) për një projektligj që po ndiqet me interes sidomos jashtë vendit. Fjala është për pezullimin e marrëveshjes...


Lajmet e fundit