Tirana
scattered clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
40 %
Die
23 °
Hën
24 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
24 °
E diel, 2 Tetor, 2022

TAG

rusia

Arrestohet ministri i Ekonomisë në Rusi, akuzohet për korrupsioni miliona dollarë

Ministri i Zhvillimit Ekonomik të Rusisë, Aleksey Ulyukaev, është ndaluar nga policia me pretendimin se ka marrë ryshfet afërsisht 2 milionë dollarë. ...

Trump dhe Putin zhvillojnë bisedën e parë telefonike, presidenti rus ka një urim të veçantë për homologun që do nevrikosë shumë amerikanë

Presidenti i zgjedhur i SHBA-së, Donald Trump dhe presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, kanë zhvilluar bisedën e parë telefonike. Në një...

Buzëqesh Putini, në Europë zgjidhen dy presidentë pro-rusë

Zgjedhja e Donald Trump president në SHBA dhe zgjedhjet e zhvilluara në dy shtete europiane, janë pritur mirë në Moskë. Bullgaria...

Ditët e fundit të fushatës, Clinton dhe Trump akuzojnë njëri-tjetrin për mbështetje nga Putini

Hillary Clinton dhe Donald Trump kanë pikëpamje shumë të ndryshme mbi marrëdhënie që Shtetet e Bashkuara duhet të kenë me Rusinë dhe në mënyrë...

Steven Seagal merr shtetësinë ruse nga Vladimir Putin

Presidenri rus, Vladimir Putin, i dha sot shtetësinë ruse aktorit amerikan, Steven Seagal, që shumë herë në të kaluarën ka mbrojtur politikën e qeverisë...

Malta anulon lejen për furnizimin e anijes ruse pas presionit ndërkombëtar

Malta tërheq lejen për furnizimin me karburant të një anijeje ruse cisternë në ishull pas presionit ndërkombëtar, raportoi sot  “Times of Malta”, dy ditë...

Presioni i NATO-s, Rusia tërheq kërkesën për furnizim të luftanijeve në portin e Spanjës

Spanja njoftoi sot se Rusia anuloi ndalesën në Ceuta të një grupi të aviacionit rus i drejtuar për në Siri, fillimisht e parashikuar për...

“Pravda” komenton vendimin e Shqipërisë për sanksione kundër Rusisë: Nuk mund të presësh gjë tjetër prej këtij vendi

Një nga gazetat me më shumë influencë në Rusi, “Pravda”, ka komentuar vendimin e pesë shteteve që iu bashkuan sanksioneve kundër Moskës për shkak...

Lajmet e fundit