Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Enj
40 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
37 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

TAG

rusia

Shira të dendur edhe në Rusi, 650 shtëpi të përmbytyra dhe disa ura të shembura

Shirat e dendur dhe erërat e forta kanë goditur edhe Rajonin Zabaykalsky të Rusisë duke shkaktuar dëme të mëdha. Sipas Ministrisë ruse të Emergjencave,...

EURO 2020/ Dramë në grupin B, Belgjika e mbyll me pikë të plota, Danimarka “shkatërron” Rusinë dhe kualifikohet (VIDEO)

Kanë përfunduar edhe ndeshjet e treta në grupin B, të vlefshme për Kampionatin Europian, ku Belgjika e ka mbyllur me pikë të plota, pasi...

Shqipëria anëtare e përkohshme e Këshillit të Sigurisë në OKB, reagon Rusia

Ministria e Jashtme e Rusisë ka reaguar pas zgjedhjes së pesë shteteve si anëtare jo të përhershme të Këshillit të Sigurimit të OKB-së, shkruan...

Nga shpërndarja e vaksinave te kritikat për Kinën dhe Rusinë, ja për çfarë u diskutua në samitin e G7-ës

Në Britaninë e Madhe ka përfunduar samiti i shtatë vendeve më të pasura të botës, liderët e të cilave kanë rënë dakord për të...

Debati i nxehtë në panelin e Kosovës, analisti: Sali Berisha i rrezikshëm për Shqipërinë, i shërben interesave të Rusisë

Shpallja e Sali Berishës dhe familjes së tij “non grata” nga SHBA ka qenë temë diskutimi jo vetëm në emsionet në Shqipëri, por edhe...

U përpoq të vriste foshnjën e saj duke e mbyllur në dollapin e rrobave, arrestohet 38-vjeçarja

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Rusi ku një nënë akuzohet për “tentativë për vrasje” pasi mbylli foshnjën e saj brenda gardërobës. Sipas mediave...

SHBA, Kina, Rusia shkëmbejnë thumba në Këshillin e Sigurimit

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken përsëri kritikat e Shteteve të Bashkuara ndaj Kinës dhe Rusisë, megjithëse pa përmendur me emër dy vendet. Të...

Sekretari amerikan ia bën të qartë Rusisë: Ndalni veprimet agresive dhe të pamatura ndaj Ukrainës

Sekretari amerikan i shtetit Antony Blinken ka deklaruar se Rusia duhet të ndalojë të gjitha veprimet e pamatura dhe agresive ndaj Ukrainës. Blinken i bëri...

Rusia autorizon përdorimin e vaksinës “Sputnik Light”: Është 79 % efektive dhe merret një dozë e vetme, ndikon në imunitetin e shpejtë të tufës

Rusia autorizoi sot përdorimin e vaksinës anti-Covid, "Sputnik Light", e cila do të merret vetëm në një dozë. Fondi Rus i Investimeve Direkte tha se...

Rusia jep mbi 500 mijë pasaporta në lindje të Ukrainës, për dy ditë, Ndërkombëtarët: Tentativë destabilizimi

Ministria e Jashtme e Rusisë ka thënë se ka lëshuar 527,000 pasaporta ruse për banorët në lindje të Ukrainës, ku separatistët e mbështetur nga...

Lajmet e fundit