Tirana
overcast clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
66 %
6.2kmh
90 %
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

Rusi2018

Ngjarjet me tifozët shqiptarë në miqësoren ndaj Italisë, Federata merr masa për sfidën ndaj kuqezinjve

Miqësorja e zhvilluar më 24 mars të këtij viti mes Italisë dhe Shqipërisë, e cila u zhvillua në “Marasi” të Xhenovas do të mbahet...

Shqiptarëve nuk u mbajnë nervat, Izraeli na mposht në “Elbasan Arena” (Video)

Alban Hoxha pret penalltine by newsbomb-al

Kosova tjetër humbje në këto eleminatore, me Turqinë vendosën dy episode

Kosova nuk ka mundur që të rezistojë përball Turqisë, duke humbur këtë ndeshje me shifrat 2-0. Transferta e Antalias nisi mirë...

De Biasi zbulon formacionin, bën analizën e kundërshtarit dhe tregon objektivin madhor të Shqipërisë

Trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi ka dalë në konferencë për shtyp teksa ka folur për ndeshjen e nesërme kundër Izraelit. Tekniku italian...

Miliona spektatorë ndoqën Shqipëri – Spanjë, shifra fantastike zbulohet nga mediat spanjolle

Ditën e diel u luajt ndeshja ndërmjet Shqipërisë dhe Spanjës, e vlefshme për eliminatoret e Botërorit “Rusi 2018”. Mësohet se ky takim ka thyer...

Krahasimi i statistikave, Shqipëria u paraqit me keq se Lihtenshtejni përballë Spanjës

Shqipëria humbi ndeshjen e djeshme me rezultatin 2-0 përballë Spanjës. Në fushën e “Loro Boriçit” u shfaq një skuadër që nuk e shihnim prej...

Spanjollët inspektojnë “Loro Boriçin”, kanë një shqetësim të madh

Pjesëtarë të Federatës së futbollit të Spanjës kanë qenë dje të pranishëm në stadiumin “Loro Boriçi” ku ish-kampionët e Europës do të luajnë ndaj...

Incidentet në Lihtenshtejn, Shqipëria rrezikon të luajë pa tifozë ndeshjen në “Loro Boriçi”

Shqipëria fitoi 2-0 ndaj Lihtenshtejnit, ndërsa në stadiumin “Rheinpark Stadion” të Vaduzit, tifozëve shqiptarë iu tërhoq vëmendja disa herë nga spikeri i impiantit sportiv...

Ekipet e Shqipërisë dhe Spanjës “përplasen” në Rinas, iberikët shoqërohen nga RENEA për në Shkodër

Mbrëmjen e së premtes kanë mbërritur në Tiranë përfaqësuesja jonë dhe ajo e Spanjës, avionët e së cilave janë kryqëzuar në Aeroportin “Nënë Tereza”....

De Biasi pas ndeshjes: Duhet të shënonim më shumë

Trajneri i kombëtares kuqezi ka folur pas përfundimit të takimit, ku ka bërë të ditur ndryshimet në formacion, çfarë priste dhe çfarë dha kombëtarja...

Lajmet e fundit