Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
2.6kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
18 °
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
13 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

TAG

rusi

Flasin GAZETARËT amerikanë: Si i zbuluam lidhjet e PD-së me rusët

Një shkrim investigativ me autorë David Corn, Hannah Vevintova dhe Dan Friedman, hodhi dritë mbi lidhjet e fshehta të Partisë Demokratike dhe kompanive të...

Helmohet spiuni rus në Britaninë e Madhe

Dy persona u helmuan pas ekspozimit ndaj një substance të panjohur ditën e sotme në Salisbury të Britanisë së Madhe, dhe njëri prej tyre...

Rifillojnë bombardimet në Siri pas armëpushimit pesë orësh

Ka rifilluar përsëri lufta në Ghoutën Lindore në Siri pas armëpushimit 5 orësh të urdhëruar nga aleatja kryesore, Rusia. Sipas...

Panik në rusi, mediat japin alarmin për kërcënim nga rrezatimi

Banorët e rajonit Yaroslavi në Rusi kanë qenë në panik pasi një televizion lokal dhe disa radio dhanë alarmin për rrezik nga rrezatimi, por...

TRAGJIKE NË RUSI/ Rrëzohet avioni me 71 persona në bord, burimet e emergjencës: S’ka shanse të ketë të mbijetuar

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Rusi, ku dyshohet se një avion është rrëzuar pasi është zhdukur nga radarët.  Burimet e...

SHBA dënon marrëveshjen e Rusisë me rajonin separatist gjeorgjian

Shtetet e Bashkuara e kanë dënuar një marrëveshje ndërmjet Rusisë dhe liderëve të rajonit separatist në Gjeorgji, Osetia Jugore, lidhur me një forcë të...

Vrasja e politikanit serb, Tomor Alizoti: Mund të ketë përfshirje ruse

Analisti dhe anëtari i Partisë Demokratike, Tomor Alizoti hedh dyshime se Rusia mund të jetë e përfshirë në vrasjen e politikanit serb Oliver Ivanoviç....

Persona të maskuar sulmojnë me thikë nxënësit e shkollës, 15 të plagosur

Një ngjarje e rëndë ka përfshirë një shkollë në Rusi, ku disa persona të maskuar dhe me thika kanë sulmuar nxënësit e shkollës.  ...


Lajmet e fundit