Tirana
scattered clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
4.1kmh
40 %
Pre
26 °
Sht
28 °
Die
22 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

TAG

rusi

Rusia paralajmëron SHBA-të: Koreja e Veriut gati të lëshojë raketën

Një ligjvënës rus i cili është kthyer së fundmi nga një vizitë në Penian, tha se Koreja e Veriut po përgatitet të lëshojë një...

Rusia dhe Arabia Saudite firmosin marrëveshje ushtarake

President i Rusisë Vladimir Putin dhe mbreti i Arabisë Saudite, Selmane kanë rënë në një konsensus ushtarak. Ata nënshkruan një marrëveshje ushtarake dhe energjitike,...

Tragjedi në Rusi, përplaset treni me një autobus, 17 të vdekur

Një ngjarje e rëndë ka tronditur orët e fundit shtetin rus. Të paktën 17 persona kanë humbur jetën nga përplasja e një treni...

Ushtari vret dy shokë dhe oficerin, plagos disa të tjerë

Një ushtar ka hapur zjarr mbi shokët e tij duke vrarë dy ushtarë të tjerë dhe një oficer gjatë stërvitjes në lindjen e largët...

Zyrtari rus: Trump dhe Kim Jong po “luajnë” si dy fëmijë kopështi

Ministri i jashtëm i Rusisë Sergei Lavrov e ka cilësuar luftën e fjalëve midis Donald Trump dhe Kim Jong-un si një zënkë fëmijësh kopështi....

SHBA “luftë” propagandës Ruse, gati projektligji 700 miliard dollarë

Pentagoni i ka shpallur luftë propagandës Ruse me anë të një projektligji 700 miliard dollarësh që e ka mbështetur fuqishëm dhe Senati i Shteteve...

Panik në Moskë, evakuuohen 20 mijë persona nga 30 vende pas kërcënimeve me bombë

Më shumë se 20 mijë persona janë evakuuar nga 30 ndërtesa dhe sheshe të ndryshme në Moskë, pas një sërë kërcënimesh me bombë. ...

E rëndë në Rusi, qëllon me armë në shkollë, plagosen 4 persona

Një nxënës në Rusi ka qëlluar me armë brenda në ambjentet e një shkolle duke lënë të plagosur 4 persona, midis tyre 3 nxënës...

Zjarr në konsullatën ruse, pas urdhrit të Trump për mbylljen e saj

Tym i zi është parë të dalë nga ndërtesa e konsullatës ruse në San Fransisco, vetëm një ditë pas urdhrit të Donald Trump për...

SHBA i kundërpërgjigjet Rusisë, mbyll konsullatën në San Francisco

Administrata e Presidentit Trump urdhëroi të enjten mbylljen e konsulatës ruse në San Francisco si dhe pakësimin e personelit në ambasadën e Rusisë në...

Lajmet e fundit