Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
28 %
2.6kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

TAG

rusi

“S’do luftojmë për Putinin”, vijojnë protestat në Rusi, qindra të arrestuar në një ditë

Qindra njerëz janë arrestuar nga autoritetet ndërsa protestat kundër “mobilizimit të pjesshëm” të ri të Rusisë vazhdojnë në të gjithë vendin. 724 persona u arrestuan...

Jo vetëm Ukraina, ja cila shtete preken nëse Rusia përdor armët bërthamore

“Në rast të një sulmi bërthamor të Rusisë ndaj Ukrainës, do të vuajnë edhe vendet e rajonit të Detit të Zi dhe jo vetëm”. Kështu...

VIDEO/ Kaos në Rusi, Putini u jep rekrutëve “katër orë” për t’u thënë lamtumirë fëmijëve të tyre, njerëzit tentojnë të arratisen me makina

Rezervistëve të parë rusë që do të dërgohen me forcë në vijën e frontit si pjesë e mobilizimit të pjesshëm të Vladimir Putinit u...

Josep Borrell pas deklaratës së Putin: Do shtohen sanksionet për Rusinë, më shumë armë për Ukrainën

Ministrat e Bashkimit Evropian ranë dakord të vazhdojnë me sanksionet e reja që synojnë Rusinë në një takim jozyrtar që është mbajtur mbrëmjen e...

“Shpërthejnë” protestat në Rusi pas deklaratës së Putin, arrestohen mbi 1 mijë qytetar

Policia ruse raportohet se ka arrestuar qindra protestues që u mblodhën kundër vendimit të Kremlinit për të thirrur mijëra trupa shtesë për të luftuar...

Referendumi dhe mobilizimi, Olta Xhaçka: Lëvizje të dëshpëruara nga Rusia, Ukraina po fiton

Ministrja e Jashtme Olta Xhaçka ka reaguar pas vendimit të Rusisë për shpalljen e mobilizimit të pjesshëm të popullsisë dhe mbajtjen e referendumit në...

Shefi i NATO-s: Kërcënimi bërthamor i Putinit, retorikë e rrezikshme dhe e pamatur

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, deklaroi sot se kërcënimi i presidentit rus, Vladimir Putin, për përdorimin e armëve bërthamore pas ngecjeve të...

Djalin e Peskov e thërrasin “live” për ushtar, ai i përgjigjet: Jam i biri i zëdhënësit të Putin, e zgjidhim ndryshe

Thirrjes për mobilizim të urdhëruar nga presidenti Vladimir Putin nuk i ka shpëtuar as djali i zëdhënësit të tij, Dimitry Peskov. Nikolay Peskov ka qenë...

Gjermania bastis pronat e miliarderit rus, aleat i ngushtë i Putinit

Hetuesit gjermanë kanë bastisur pronat e një oligarku rus që dyshohen për evazion fiskal dhe për shkelje të sanksioneve të Bashkimit Evropian. Sipas burimeve të...

Putin ALARMON botën: Të gatshëm të përdorim të gjithë arsenalin ushtarak, mobilizohuni

Presidenti rus Vladimir Putin, mëngjesin e kësaj të mëkure po mban një konferencë të jashtëzakonshme për herë të parë që prej fillimit të luftë...

Lajmet e fundit