Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
68 %
3.1kmh
0 %
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

TAG

rusi

Vladimir Putin nënshkruan dekretin: Sot Rusia u bë me katër krahina të reja

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka nisur fjalimin e tij teksa nënshkroi dekretet e aneksimit të katër rajoneve të pushtuara ukrainase në Rusi. Ai thotë...

Putin i drejtohet sot kombit të tij me një fjalim, çfarë pritet të njoftojë presidenti rus

Fjalimi i fundit i madh që presidenti rus, Vladimir Putin mbajti drejtpërdrejt, erdhi në orët e hershme të 24 shkurtit, kur ai njoftoi se...

Departamenti Amerikan i Shtetit dënon marrëveshjen Serbi-Rusi: Hap befasues dhe i gabuar!

Një zëdhënës i Departamentit amerikan të Shtetit i tha Zërit të Amerikës se SHBA-ja beson që asnjë vend nuk duhet të zgjerojë bashkëpunimin me...

Referendumet e Rusisë në Ukrainë, Zelensky kërkon ndihmën e Erdogan: Ta zgjidhim në rrugë diplomatike

Referendumet e mbajtura nga Rusia në rajonet e pushtuara në Ukrainë, kanë shkaktuar zemërimin e ndërkombëtaëve dhe kanë nxitur presidentin Volodymyr Zelensky t’i drejtohet...

Blinken: Aneksimi i territoreve ukrainase nga Rusia “nuk do të njihet kurrë”

Bashkimi i territoreve në lindje dhe jug të Ukrainës me Rusinë nuk do të njihet kurrë, tha Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken. Reagimi...

 FOTOLAJM/ “Dëme të mëdha”, shkatërrohen 3 tubacione të Nord Stream, kompania: Dyshohet për sabotim

Zërat për sabotim në gazsjellësin rus të gazit natyror “Nord Stream” po shtohen pasi brenda 24 orëve, tre linja nëndetëse të sistemit në Balltik...

Ditë tmerri në Rusi, një person i armatosur hap zjarr në shkollën me 1000 nxënës, 6 të vdekur dhe dhjetra të plagosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një shkollë në Rusi. Sipas mediave të huaja mësohet se një person i armatosur ka hapur zjarr...

“Arma” e rusëve ushqimi, si Putin shantazhoi qytetarët ukrainas dhe përgatiti prej muajsh referendumet e pavarësisë në Donbas

Rusia duket se ka përgatitur prej muajsh referendumet e pavarësisë që po zhvillohen në rajonet e pushtuara nga Rusia të Ukrainës. “British Observer” shkruan se...

“Frikacakë e tradhtarë”, lideri çeçen fyen rusët që refuzojnë të shkojnë për të luftuar në Ukrainë

Ramzan Kadyrov, lideri i Çeçenisë, një provincë e Federatës Ruse, ka ofenduar të gjithë rusët që refuzojnë të shkojnë për të luftuar në Ukrainë,...

Rusët ikin nga vendi pas urdhërit të Putin, BE në debat nëse do t’i pranojë

“BE-ja duhet të tregojë se është e hapur për ata që nuk duan të bëhen vegël nga Kremlini". Kështu tha presidenti i Këshillit Evropian Charles...

Lajmet e fundit