Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
45 %
3.6kmh
0 %
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

rusi

Takimi mes Biden dhe Putin, reagon Trump: Ditë e mirë për Rusinë, ndërsa SHBA nuk fitoi asgjë

Ish-Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka reaguar për takimin e zhvilluar ditën e djeshme mes Joe Bidenit dhe presidentit të Rusisë, Vladimir Putinit në...

Euro2020/ Italia bën detyrën dhe fiton pastër, Zvicra e shqiptarëve shumë e dobët, zhgënjen Turqia përballë Uellsit të Gareth Bale

Kanë përfunduar dhe sfidat e sotme që luhen në kuadër të kompetiocnit Euro2020. Në orën 15:00 është luajtur ndeshje Finland-Rusi e cila përfundoi me...

Joe Biden paralajmëron Rusinë: Nëse Alexei Navalny vdes, pasojat për ju do të jenë shkatërruese

Presidenti amerikan, Joe Biden ka folur në një konferencë për shtyp për takimin me presidentin rus Vladimir Putin, takim i mbajtur sot në Gjenevë...

Rusia po ndërton anijen e parë të fshehtë detare

Rusia është duke ndërtuar luftanijen e parë të pajisur plotësisht me teknologji të aftësive luftarake, që e bën vështirë të zbulueshme. Skeleti i anijes Mercury,...

Shi zjarri/ Rrufeja godet telat e metrosë, rruga mbushet me shkëndija dhe njerëz që vrapojnë të tmerruar

Pamjet që do të shihni më poshhtë tregojnë momentin e frikshëm të një shiu shkëndijash elektrike që bien mbi kalimtarët e rastit të cilët...

Trupat e NATO-s në Shqipëri, Rusia “provokon” Amerikën dhe dërgon ushtrinë në Serbi (VIDEO)

Situatë delikate në Ballkan. Deri më tani nuk ka tensione, por gjeopolitika po bëhet sërish kryefjalë në të gjithë botën. Ndërsa në vendin tonë...

Moska bllokon llogaritë bankare të Radios Evropa e Lirë, DASH: Një përpjekje e re e Rusisë për të shtypur mediat e pavarura

Departamenti Amerikan i Shtetit u shpreh të premten tejet i shqetësuar nga njoftimet se Rusia ka bllokuar llogaritë bankare të Radios Evropa e Lirë....

Tragjike në Rusi, dy persona të armatosur hyjnë në shkollë, vrasin 7 nxënës dhe plagosin dhjetra të tjerë; njëri nga autorët ende brenda

Një ngjarje e rëndë po ndodh në Rusi, ku në një shkollë në Kazan janë dëgjuar të shtëna armësh. Mediat e huaja bëjnë me dije...

Çekia i kërkon Këshillit Europian të dënojë përfshirjen e Rusisë në shpërthimin e vitit 2014 në depon e armëve

Kryeministri i Çekisë, Andrej Babis, ka kërkuar nga Këshilli Europian që të dënojë ëprfshirjen e Rusisë në shpërthimin e depos së armëve në vitin...

Mediat ruse i bëjnë jehonë lajmit për miratimin e vaksinës “Sputnik V” në Shqipëri

Mediat ruse i kanë bërë jehonë miratimit të vaksinë “Sputnik V” në Shqipëri. “Shqipëria ka miratuar përdorimin e Sputnik V, një vaksinë ruse COVID-19, vendi...

Lajmet e fundit