Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
93 %
1.5kmh
0 %
Pre
11 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
15 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

TAG

rusi 2018

Franca fiton Kupën e Botës “Rusi 2018”

Franca është shpallur kampione e botës në Rusi duke mposhtur Kroacinë me rezultatin 4-2. Ka qenë një finale e tensionuar, me...

SHOKUESE: Katër persona futen në fushë gjatë finales së Kupës së Botës, ndërpritet ndeshja (VIDEO)

Katër persona janë futur në fushën e blertë gjatë finales së Kupës së Botës në Rusi. Në pjesën e dytë të...

The Sun jehonë këngëtares shqiptare: Kush është Era Istrefi

Era Istrefi ka lindur më 4 korrik 1994 në Prishtinë, Kosovë dhe është vajza e këngëtares Suzana Tahirsylaj dhe gazetarit Nezir Istrefi. Ajo...

Doping në Botërorin e Rusisë, FIFA bën publike rastet e testuara

Sipas FIFA-s, çdo lojtar pjesëmarrës u testua në kontrolle të paparalajmëruara përpara garës, ndërsa të gjitha mostrat e grumbulluara do të ruhen për...

Era Istrefi thotë diçka të papritur për shqiptarët gjatë konferencës në Rusi

Këngëtarja shqiptare nga Kosova, Era Istrefi, Will Smith dhe Nicky Jam mbajtën një konferencë për mediat në prag të finales së Botërorit. ...

Brazili jashtë Botërorit, ja me kë ndeshet Belgjika në gjysmëfinale

Një gol i shënuar në pjesën e dytë nuk ka mjaftuar për Brazilin, që ka mbyllur sot rrugëtimin në Kupën e Botës. ...


Lajmet e fundit