Tirana
scattered clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
28 °
Enj
27 °
E diel, 4 Qershor, 2023

TAG

ruset

Gjykata LË NË BURG tre turistët “spiunë” rusë, zbulohet KOMUNIKIMI i studentit “kimist” me shërbimet SEKRETE RUSE

Gjykata e Elbasanit e ka quajtur të ligjshëm arrestimin e tre shtetasve të huaj, një ukrainasi dhe dy rusëve të dyshuar për spiunazh dhe...

FOTO: Me pranga në duar, dalin para togave të zeza tre shtetasit rusë dhe ukrainasi të dyshuar si spiunë

Ka nisur pak çaste më parë seanca gjyqësore për tre shtetasit e huaj, dy rusë dhe një ukrainas të dyshuar për spiunazh. Bëhet fjalë për...

Të akuzuar për spiunazh, dalin sot para gjykatës dy rusët dhe ukrainasi të arrestuar në Gramsh

Tre shtetasit e huaj, dy rusë dhe një ukrainas, të arrestuar në Gramsh pas përleshjes me dy ushtarë shqiptarë do të dalin sot para...

Mediat: Një prej rusëve ka pranuar se punon për shërbimet sekrete

Një nga rusët e arrestuar në Gramsh, raportohet se ka pranuar të jetë kontaktuar nga shërbimet sekrete ruse. Sipas TopChannel, Mikhail Zorin ka thënë se...

Pikë strategjike për të vëzhguar uzinën e armëve në Gramsh, zbulohet ku qëndruan tre ditë rusët e akuzuar për spiunazh

Dy shtetas rusë, 33-vjeçarja Svetlana Timofoeva dhe 23vjeçari Mikhail Zorin, dhe ukrainasi Fiodor Mihailoviç, janë arrestuar mbrëmjen e së shtunës pas një incidenti në...

Sulmi në uzinën e armëve në Gramsh, Policia e Elbasanit publikon AKUZAT që rëndojnë mbi 2 rusët dhe ukrainasin

Policia ka dhënë informacion shtesë në lidhje me arrestimin e dy shtetasve rusë dhe një ukrainasi të cilët tentuan të futen me forcë në...

“Rusët kanë hyrë në bazat e ushtrusë nga viti 2018”, Tedi Blushi: Ngjarja s’mund të kalojë pa dorëheqje në nivelet më të larta

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi ka reaguar sërish lidhur me incidentin e ndodhur në Uzinën e Gramshit, duke kërkuar dorëheqje...

Incidenti në Gramsh, Karamuço: Që mbrëmë ka shumë dhimbje koke në Kremlin, Svetlana është “aset” i Lavrovit

Eksperti i sigurisë, Ervin Karamuço ka reaguar në lidhje me incidentin e ndodhur mbrëmë në Uzinën e Gramshit, ku dy shtetas rusë dhe një...

“Të dyshuar për SPIUNAZH”, reagon Rama dhe thumbon Partinë e Lirisë: Trishtim për gjelat laramanë që përdorin ngjarjen delikate për interesa mizerabël (E PLOTË)

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë për ngjarjen e ndodhur pasditen e sotme në Uzinën ushtarake të Gramshit, ku dy shtetas...

Sulmi “rus” në Gramsh, Partia e Lirisë thirrje qeverisë: Kryeministri dhe ministri i Mbrojtjes të ndërpresin pushimet dhe të japin informacion para shqiptarëve

Partia e Lirisë ka reaguar pas sulmit të tre shtetasve të huaj gjatë tentativës për të “infiltruar” Uzinën ushtarake në Gramsh. Përmes një postimi në...

Lajmet e fundit