Tirana
scattered clouds
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
48 %
4.1kmh
40 %
Hën
29 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
37 °
Pre
40 °
E hënë, 15 Gusht, 2022

TAG

ruset

Ukraina bën thirrje: Hetim të thelluar për ushtarin e torturuar nga forcat ruse

Zyrtarët ukrainas kanë bërë thirrje për hetim pas publikimit të disa videove në mediat sociale, të cilat duket se tregojnë ushtarët rusë që torturojnë...

Forcat ruse bombardojnë me raketa rajonin e Donetsk, 5 civilë të vrarë

Ministria e Brendshme e Ukrainës ka deklaruar se një ndërtesë dykatëshe në qytetin e Toretsk, është bombarduar mëngjesin e sotëm nga forcat ruse.  “Shërbimi i...

CNN amerikan nxjerr pamjet: Rusët kanë vizituar Iranin dy herë në muajin e kaluar, do blejnë dronë luftarakë pa pilot

Një delegacion rus ka vizituar një aeroport në Iranin qendror të paktën dy herë në muajin e fundit për të ekzaminuar dronët luftarakë, sipas...

“Mos dilni në rrugë!” Zyrtarët u bëjnë thirrje banorëve të Kharkiv: Rusët po bombardojnë zonat e banuara, qendrat tregtare

Forcat ruse kanë kryer një sërë sulmesh në zonat e banuara në ditët e fundit, duke shkaktuar dhjetëra viktima civile në Ukrainë.  Ditën e djeshme...

Vritet balerina ukrainase, po stërvitej me të atin teksa raketat ruse sulmuan qytetin

Një balerinë 20 vjeçe është vrarë nga bombardimet ruse në  në Kryvyi Rih teksa po stërvitej jashtë me të atin.  Lajmi i trishtë është...

Sulmohen me raketa zonat e banuara në Kharkiv, humbin jetën 3 civilë dhe plagosen 28 të tjerë

Tre persona janë vrarë dhe 28 të tjerë janë plagosur nga sulmet ruse në zonat e banuara në Kharkiv. Lajmi u bëm me dije...

Rusët bombardojnë rajonin e Donetsk, 1 i vrarë dhe disa të plagosur

Të paktën një person u vra dhe shtatë mbetën të plagosur pasi forcat ruse bombarduan Sloviansk në rajonin e Donetsk këtë të martë. Lajmi...

Rusët sulmojnë me raketa vendbanimet në Mykolaiv

Shpërthime të shumta janë dëgjuar mëngjesin e sotëm në Mykolaiv, një ditë pasi sulmi rus në Odesa  la të vdekur 21 persona. Sipas raportimeve paraprake,...

Dy britanikë  të tjerë rrezikohen të dënohen me vdekje, Britania reagon ashpër: Dënojmë shfrytëzimin e të burgosurve të luftës

Dy britanikë të tjerë të kapur nga forcat ruse në Ukrainë, të cilët janë akuzuar si mercenarë. Dylan Healy, një kuzhinier i cili ishte...

Rusët sulmojnë me raketa bazën e stërvitjes ushtarake në Mykolaiv, 3 të vdekur dhe 5 të plagosur

Forcat ruse kanë sulmuar me raketa një bazë të stërvitjes ushtarake në qytetin jugor të Mykolaiv. Autoritetet lokale thonë se tre persona humbën jetën dhe...

Lajmet e fundit