Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1kmh
20 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
25 °
E enjte, 1 Qershor, 2023

TAG

ruse

Wagner tërhiqet nga njësia e Bakhmut, ia lënë vendin ushtrisë ruse

Organizata mercenare ruse Wagner ka filluar të tërheqë forcat e saj nga Bakhmut. Lajmin e ka bërë me dije Yevgeny Prigozhin në një video të...

Shefi i Wanger: Rreth 30 mijë luftëtarë të rinj rusë mund të rekrutohen deri në maj

Themeluesi i grupit mercenar rus Wagner, Yevgeny Prigozhin tha se planifikon të rekrutojë rreth 30,000 luftëtarë të rinj deri në mes të majit. Ai tha...

Kërkoi që aktakuza të jetë në gjuhën e saj, Gjykata e Elbasanit shtyn sërish seancën ndaj “spiunes” ruse

Gjykata e Shkallës së Parë në Elbasan ka shtyrë sërish seancën ndaj shtetases ruse, Svetlana Timofeeva. Shkak i shtyrjes së seancës ka qenë kërkesa e...

U arrestua për sulmin në Gramsh, shtyhet sërish seanca për ekstradimin e “spiunes” ruse

Shtyhet sërish procesi i gjyqësor për ekstradimin e shtetases ruse Svetlana Timofeeva, e arrestuar për sulmin në repartin ushtarak të Gramshit në datë 20...

Presidentja e Moldavisë akuzon Rusinë: Planifikonin grusht shteti nëpërmjet protestave të opozitës me urdhër të rusëve

Presidentja e Moldavisë, Maia Sandu ka akuzuar Rusinë për komplot për të përdorur "diversantë" të huaj për të përmbysur qeverinë e saj pro-BE. Presidentja tha...

Tabaku denoncon nga Komisioni Veprimtarisë: Oligarkët rusë kanë marrë tituj strategjikë nga qeveria e Ramës

Është duke u zhvilluar momentalisht Komisioni për Veprimtaritë Prodhuese, Tregtinë dhe Mjedisin. Në këtë komision ka mbajtur fjalën deputetja e PD, Jorida Tabaku, e cila...

Charles Michel kërkesë liderëve të BE: Me burimet e konfiskuara ruse të rindërtohet Ukraina

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, u kërkon krerëve të shteteve dhe qeverive të 27-ve që të çojnë përpara diskutimet mbi mundësinë e përdorimit...

Shikim i turbullt dhe djegie lëkure, publikohet akt-ekspertimi për ushtarët në uzinën e Gramshit që u sulmuan nga rusët

Është publikuar ditën e sotme akt-ekspertimi i ushtarëve që u sulmuan në Uzinën e Gramshit nga dy rusë dhe një ukrainas. Bëhet me dije se...

Rama nga Berati sulmon PD: Financohen nga të huaj, një degë e shtrembët që duhen të merren shqiptarët

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim pak më parë në qytetin e Beratit me fermerët. Rama gjatë fjalës së tij, ka sulmuar sërish Partinë...

Zelensky pas rimarrjes së Khersonit: Rusët kanë lënë pas shumë mina dhe eksplozivë

Pasi rajoni i Khersonit është marrë sërish nga Ukraina, presidenti Volodomyr Zelensky tha se trupat ukrainase po i afrohen qytetit. Ai tha se “pasi të...

Lajmet e fundit