Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
2.6kmh
100 %
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
4 °
E premte, 21 Janar, 2022

TAG

rus

Maqedonia dëbon një diplomat rus, ja shkaku

Ministria e Punëve të Jashtme e Maqedonisë ka vendosur të dëbojë një diplomat të Federatës Ruse në këtë vend. Në një komunikatë për media,...

Helmimi i ish-spiunit, flet May: Ka shumë gjasa që Rusia qëndron prapa sulmit me agjent nervor

Kryeministrja e Britnisë, Theresa May ka thënë se të dhënat tregojnë se “ka shumë gjasa” që Rusia qëndron pas sulmit me agjent nervor, ndaj...

Helmimi i ish-spiunit rus, mbahet në Britani një tjetër takim i sigurisë së lartë, ç’pritet të ndodhë

Qeveria britanike do të mbaje një tjetër takim të sigurisë së lartë, pas helmimit të ish spiunit rus Sergei Skripal dhe vajzës së tij,...

Zbulohet substanca, ja çfarë është përdorur për të vrarë spiunin rus në Britani

Policia britanike ka bërë me dije se në tentativë për vrasje të ish spiunit rus, Sergei Skripal dhe vajzës së tij Yuria Skripal është...

Ambasadori rus në Beograd: Ligjërisht Kosova mbetet pjesë e Serbisë

“Kosova mbetet pjesë e Serbisë, dhe ne e mbështesim integritetin serb”, kështu ka deklaruar ambsadori rus në Beograd, Alexander Cepurin. Gjatë...

Plagoset rëndë turisti rus në Vlorë, ç’tmerri përjetoi nga dallgët kur u fut në det

Një – 18 vjeçar rus me inicialet A.D ka marrë disa dëmtime në trup si pasojë e dallgëve të forta dhe është dërguar në...

Arrestohen 4 rusë, organizuan thirrje raciste kundër shqiptarëve

Katër tifozë rusë të Lokomotivës që akuzohen se organizuan thirrjet “Vritini shqiptarët” dhe “Kosova është Serbi” në ndeshjen me Skënderbeun më 1 tetor 2015,...

Vrasja e agjentit rus në Londër, Kremlini: Hetimi mund të “helmojë” marrëdhëniet tona

Gjykata e Londrës vendosi sot për sekuestrimin e pasurive të Andrei Lugovoi dhe Dmitri Kovtun, nëj ish agjenti të KGB-së dhe biznesmenit rus, të...

Lajmet e fundit