Tirana
overcast clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
3.6kmh
90 %
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
12 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

TAG

rus

Gjendet një person i pajetë në një apartament në Shëngjin, dyshimet e para

Një person i pajetë është gjendur në një apartament në Shëngjin. Burime pë media bëjnë me dije se personi i pajetë është një shtetas rus....

Mbërrijnë rusët e parë në Shqipëri, me mijëra të tjerë do të vijnë në javët në vijim

Çarteri i parë me 2020 turistë nga Moska ka mbërritur në Shqipëri. Si duket ky vit turistik do të jetë më shpresdhënës se i viti...

Bllokohet një jaht me 4 rusë dhe ukrainas në portin e Vlorës, ishin nisur për në Mal të Zi

Një jaht me 4 shtetas rus dhe ukrainas  është bllokuar në portin e Vlorës. Sipas informacioneve për mediat, ata janë ndaluar...

Televizioni rus paralajmëron fundin e botës, shkencëtari ngre padi: Lajm i rremë, po përhapni panik

'Fundi i botës më 3 tetor', ky është lajmi i rremë i publikuar nga një televizion rus që është përhapur me shpejtësi në të...

Gjendet i vdekur gazetari i njohur rus

Gazetari njohur rus dhe analisti politik Igor Malashenko është gjetur i vdekur në Spanjë në 25 shkurt. Disa media ruse...

BRESHËRI PLUMBASH në mes të tregut, policia jep informacion zyrtar: Një i vrarë dhe një i plagosur (EMRAT- PAMJE VIDEO)

Policia e Shkodrës jep informacion zyrtar për krimin tronditës të pak minutave më parë në lagjen Rus ku si pasojë e breshërisë së plumbave...

Ambasadori Rus në Shqipëri, vizitë në Berat: Vendet tona po kalojnë një periudhë të vështirë

Ambasadori rus në Tiranë Aleksandër Karpushim ka vizituar sot qytetin e Beratit nga ku hapur ka folur për marrëdhëniet delikate mes Shqipërisë dhe Rusisë....

I hedhin flamurin rus në skenë, ja si vepron Dua Lipa (VIDEO)

Këngëtarja me origjinë shqiptare por me famë botërore, Dua Lipa ka filluar turneun në vende të ndryshme të botës.   Së...

Helmimi i ish agjentit rus, flasin mjekët: Po rikuperohet mrekullisht

Ish spiuni rus Sergei Skripal, po i përgjigjet pozitivisht trajtimeve të marra pas helmimit nga agjenti nervor, që po e mban në spital prej...

Lajmet e fundit