Tirana
overcast clouds
21.2 ° C
21.2 °
21.2 °
56 %
4.1kmh
89 %
Mër
20 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
30 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021

TAG

Rumen Radev

Rama iu lut që të hapnin rrugën e integrimit drejt BE-së, përgjigjet presidenti bullgar: Dera është e hapur, por varet nga meritat tuaja

Presidenti i Bullgarisë Rumen Radev ka ftuar në dialog Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për hapjen e negociatave. Duke iu përgjigjur lutjes së kryeminsitri Edi...

“Pengon thirrjen Ndërqeveritare BE-Shqipëri”, Rama takohet me presidentin e Bullgarisë, flasim për ngëçin Bullgari-Maqedonia e Veriut

Kryeministri Edi Rama ka ndarë disa foto nga Sofje e Bullgarisë, ku po zhvillon takim me Presidentin Rumen Radev. Me anë të një postimi në...

Ceremonia e Pendarovskit, Meta takon në Shkup presidentin bullgar

Sot në Shkup u bë ceremonia e presidentit të ri të Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, ku ishin të ftuar shumë presidentë nga Ballkani,...

Lajmet e fundit