Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
4.6kmh
75 %
Die
11 °
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
16 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

ruci

Gramoz Ruçi e Taulant Balla homazhe për kolegun dhe mikun Bashkim Fino: Fjalët janë të pakëta, ka dhe beteja që nuk fitohen!

Kryeparlamentari Gramoz Ruçi dhe numri 2 i PS Taulant Balla, kanë zhvilluar mesditën e sotme homazhe për mikun dhe kolegun e tyre Bashkim Fino,...

Ligji i ri për Gardën e Republikës/ Rama dhe Ruçi nën mbrojtje edhe 4 vite pas mandatit, Meta deri në 2027, për Bashën vendos...

Projektligji i ri për Gardën e Republikës i hartuar nga Ministria e Brendshme ka zgjatur periudhën kohore për ruajtjen e personaliteteve të larta shtetërore...

Konferenca e kryetarëve miraton programin e punës së Kuvendit, kur dhe si do mbahen seancat e mbledhjet e Komisioneve (DATAT)

Konferenca e  Kryetarëve miratoi programin e punës së Kuvendit për periudhën 7 shtator-16 tetor dhe kalendarin trejavor të punimeve  për periudhën 7-25 shtator. ...

Rama i prerë nga Vlora për çështjen e detit: S’ka marrëveshje pa miratimin e Metës! Ai e di mirë se ja fut kot, kush...

Në homazhet e përkujtimit të 100-vjetorit të “Luftës së Vlorës”, janë mbledhur bashkë krerët më të lartë të shtetit shqiptar në Vlorë. ...

Ndarja nga jeta e ish-deputetit, Ruçi mesazh ngushëllimi: Do ta kujtojmë me dhimbje, e respekt për shërbimet që i ka bërë Mirditës dhe të gjithë...

Ish-deputeti i Parlamentit të parë Pluralist të Shqipërisë, Ndue Totrraj, është ndarë nga jeta sot, pasi vuante nga një sëmundje e rëndë. ...

Plas në Kuvend/ Murrizi dhe deputetët e opozitës bllokojnë foltoren, Ruçi e paralajmëron me përjashtim por e shpëton Balla

Deputetët e opozitës kanë bllokuar foltoren e Kuvendit pak minuta më parë, të udhëhequr nga Myslim Murrizi. Ata janë mbledhur te...

Rama u duartrokit nga Kuvendi, Hajdari e quan ‘hipokrizi’: S’mund të zëmë në gojë Kosovën para viktimave të Komunizmit; Ruçi dhe kryeministri e injorojnë...

Kryeministri Edi Rama është duartrokitur nga i gjithë Kuvendi teksa ka mbajtur një fjalim të gjatë në mbrojtje të Kosovës dhe kundër akuzave të...

Në rresht njëri pas tjetrit/ Meta, Ruçi dhe Rama pa maska dhe doreza bëjnë homazhe te Varrezat e Dëshmorëve (FOTO-VIDEO)

Presidenti Ilir Meta, Kryeministri Edi Rama dhe Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi kanë kryer homazhe ditën e sotme te Varrezat e Dëshmorëve, me rastin...

Këshilli Global për Tolerancë dhe Paqe i dhuron 10 mijë maska Shqipërisë, Ruçi letër FALENDERIMI (E PLOTE)

Këshilli Global për Tolerancë dhe Paqe ka dhuruar 10 mijë maska kirurgjikale për Shqipërinë. Këto vijnë në ndihmë mjekëve dhe infermierëve që janë në...

Konferenca e kryetarëve mbledhje online! Kuvendi thirret më 16 prill (VENDIMET QË U MORËN)

Konferenca e Kryetarëve është zhvilluar ditën e sotme online nën drejtimin e Kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçi ku u miratuan ndryshimet në Rregulloren e...

Lajmet e fundit