Tirana
moderate rain
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
3.1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

TAG

rruga

Dukagjini “zbret” në mes të Shkodrës, thirrja për Bashkinë: Na ndërtoni rrugën, është mbushur vetëm me pllakata përkujtimore

Banorët e Dukagjinit kanë dalë këtë të hënë masivisht në një protestë paqësore në rrugët dhe sheshet kryesore të Shkodrës. Me pankarta dhe banderola...

Tedi Blushi del në terren: Katër herë është asfaltuar rruga te Pazari ri, është e degraduar

Sekretari i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi ka denoncuar rikonstruksionin e rrugës “Tefta Tashko Koco” në Tiranë, duke e quajtur atë një vjedhje të...

Bllokohet qarkullimi në Currila, rrëshqitja e dherave u bllokon rrugën bizneseve (FOTO)

Reshjet intensive të shiut që kanë përfshirë qytetin e Durrësit prej ditës së djeshme kanë shkaktuar probleme, si në qarkullimin e mjeteve ashtu dhe...

Gurorja me leje në Mallakastër prish rrugën, AKBN pranon fajin dhe i ndryshon koordinatat pas 6 vitesh

Emisioni Fiks Fare ka udhëtuar drejt një guroreje e cila operon në të majtë të aksit rrugor Nacional Levan- Tepelenë. Rruga ekzistuese në krahë...

Aksident në Rrugën e Arbrit, fadromat e firmës përfundojnë mbi një baxho qumështi

Një aksident është shënuar mëngjesin e sotëm në Rrugën e Arbërit. Bëhet me dije se një dy fadroma të firmës së rrugës kanë rrëshqitur dhe...

Si u hodhën në kosh 100 milionë lekë për rrugën në Vaun e Dejës, “harruan” ta bëjnë

Fiks Fare denoncoi një skandal me një tender me vlerë 100 milionë lekë në Bashkinë e Vaut Dejës. Në redaksinë e emisionit investigativ u...

Ndërtimi i rrugës “Xhon Belushi”, PD kallëzon në SPAK Erion Veliajn

Partia Demokratike do depozitojë në SPAK një kallëzim për kryebashkiakun Erion Veliajn në lidhje me tenderin e rrugës “Xhon Belushi” në Tiranë. Deputetja, Albana Vokshi...

Ndërtimi i rrugës “Xhon Belushi”, Këlliçi: Tenderi për asfalt elektoral u anulua! Veliaj: E kërkuam vetë, do e bëjë ndërmarrja e Bashkisë

Belind Këlliçi, kandidat i Partisë Demokratike për Bashkinë e Tiranës, e quan fitore anulimin e tenderit për ndërtimin e rrugës "Xhon Belushi". Sipas tij,...

Këlliçi denoncon: Në 9 janar shpallet tenderi për rikonstruksionin e rrugës në Tiranë, por punimet nisin disa ditë para

Kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi denoncoi një tender ku sipas tij po vidhen hapur 417 milionë lekë. Një një video-live...

E lënë në harresë që nga 1966, banorët e Rrogozhinës apel pushtetit: Rregulloni rrugën, ndryshe bojkotojmë zgjedhjet!

Që prej vitit 1966 që kjo rrugë është hapur ashtu është lënë sot e kësaj dite. Në këtë lagje jetojnë rreth 80 familje, që...

Lajmet e fundit